Ліван арештував судно, яке може бути завантажене вкраденим Росією українським борошном

Заарештоване судно Laodicea. Фото – Bloomberg

Ліван наклав арешт на час розслідування щодо походження вантажу на судно, завантажене ячмінним і пшеничним борошном. Корабель може бути з вкраденим російськими окупантами в Україні вантажем.

Про це пише Bloomberg із посиланням на ліванського генпрокурора Гассана Уейдата, інформує “Економічна правда“.

Посольство України в Бейруті повідомило, що судно було завантажено у Феодосії в окупованому Росією українському Криму, і що вантаж походить із окупованих Росією територій на Запоріжжі та Херсонщині.

Вантажне судно Laodicea прибуло до Триполі на півночі Лівану 27 липня, згідно з даними відстеження суден. Воно перебуватиме під арештом, поки Ліван проводить розслідування походження вантажу, сказав Уейдат у коментарі Bloomberg.

За європейською базою даних Equasis, зареєстрованим власником судна є Syria Mar Shipping Ltd. У 2015 році США наклали санкції на цю компанію і на судно через зв’язок із сирійським урядом Башара Асада.

Як повідомляє Arab News з посиланням на посольство України в Лівані, на судні було 10 тисяч тонн борошна. У коментарі виданню оператор судна - турецька трейдингова компанія Loyal Agro - заявила, що воно нібито прямувало до Сирії Судно нібито зупинилося у Лівані, аби відвантажити 5 тисяч тонн борошна.

Раніше Ліван імпортував більшу частину своєї пшениці з України. Через вторгнення Росії та блокаду основних чорноморських портів процес зупинився.

Як повідомило раніше Міністерство закордонних справ Лівану, органи влади зараз оглядають судно. Країна ще "не змогла визначити походження вантажу, які воно перевозить".

"Laodicea" ( "Лаодіка", IMO: 9274343 (SY) - одне з трьох сирійських суден, що перевозять крадене окупантами українське зерно.

Нагадуємо, Міністр агрополітики Микола Сольський допускає, що Україна може закрити доступ Сирії до українського зернового експорту через купівлю країною награбованого росіянами зерна.

Зерно, яке російські окупанти крадуть в українських фермерів на тимчасово окупованих територіях,  вивозиться і в Сирію. Туди агресор відправив вже 100 тисяч тонн пшениці на 40 млн доларів.

У Мінагрополітики кажуть, що росіяни викрали близько 500 тис тонн зерна – третину обсягу, що перебуває на окупованих територіях. Частину цього зерна РФ спробувала "експортувати" до Єгипту.