“Літо-2014”: перевірятимуть заклади розваг, аби діти не були там довше дозволеного часу

kanikulyРозпочинаються шкільні канікули, і діти більше вільного часу проводитимуть на свіжому повітрі.

Читайте також. Експозицію пожежно-технічної виставки щороку відвідують близько 1500-2000 чоловік (Фото)

Літньої пори за тим, аби хлопчики й дівчатка безпечно відпочивали, стежитимуть співробітники усіх підрозділів органів внутрішніх справ. Про це нагадали у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області 31 травня.

З метою попередження правопорушень серед дітей, забезпечення належного громадського порядку, безпеки неповнолітніх на території закладів відпочинку та оздоровлення, місць концентрації молоді з 1 червня до 31 серпня тернопільські правоохоронці проводитимуть комплекс загальнодержавних оперативно-профілактичних заходів “Літо-2014”.

Читайте також. Тернопіль святкував, мерзнучи і мокнучи під дощем

Співробітники кримінальної міліції у справах дітей стежитимуть за тим, аби неповнолітніх не втягнули у злочинну діяльність, пияцтво, заняття жебрацтвом. Проводитимуться комплексні заходи з виявлення закладів, які продають школярам алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби. Регулярно здійснюватимуть перевірки закладів розваг щодо недопущення перебування там дітей довше дозволеного часу. Також міліціонери виявлятимуть та притягуватимуть до відповідальності батьків, які ухиляються від виконання обов’язків, вдаються до насильства та жорстокого поводження в сім’ї.

Напередодні пори відпусток міліціонери розробили пам’ятку про заходи безпеки під час літнього відпочинку. Вона буде актуальною для усіх, від наймолодших до найстарших, бо містить практичні поради, як не стати жертвою злочину.

Читайте також. Напередодні Міжнародного дня дітей у Тернопільській спеціальній школі говорили про несвяткові речі (Фото)

– Найперше із елементарними правилами безпеки ознайомте дітей. Навчіть синів і доньок у жодному разі не впускати до оселі незнайомців, – наголошують у міліції. – Застережіть ніколи, нікуди і ні з ким не йти, якщо на це не отримано дозволу рідних людей, не приймати солодощі або подарунки від чужих людей. Допоможіть дітям вивчити номери телефонів, за якими у  разі необхідності можна покликати на допомогу (міліція, швидка).

ДАІвці також зауважили, що за розвагами діти часто забувають про небезпеку, яку таїть в собі дорога, а батьки не завжди мають можливість проконтролювати їх поведінку. А безконтрольність з одного боку, елементарне нехтування норм безпеки з іншого в багатьох випадках призводять до трагедій.

Читайте також. Тернопіль: на ремонт дитсадка, збудованого у 1961-му, виділили 220 тис. грн (Фото)

– Кожного дня спостерігаємо, як діти переходять вулицю у невстановленому місці чи на заборонний сигнал світлофора, але мало хто робить зауваження юним учасникам дорожнього руху, застерігає їх від небезпеки, – кажуть інспектори. – Не завжди дорослі стають прикладом у дотриманні Правил дорожнього руху, зводячи нанівець цим самим старання вчителів, які на уроках навчали та застерігали дітей від необдуманих вчинків.

Тож варто зробити все, щоб літні шкільні канікули пройшли безпечно, щоб діти не потрапляли під колеса автомобілів. А для цього необхідно так мало: лише бажання та любов до дітей, повідомив сайт управління Державтоінспекції УМВС України в області.