Лісівники Тернопілля з нагоди професійного свята побували на прощі в Зарваниці (Відео, фото)

Нечасто доводиться відчути таку теплу, товариську, дружню атмосферу у величезному колективі, як на прощі лісівників у Марійському духовному центрі в Зарваниці. Колективи лісівників з усієї області у святковому настрої з’їхалися 13 вересня у святе місце, щоб віддати шану Господу за рік, що минув. Це була їхня третя професійна проща напередодні Дня працівника лісу.

IMG_9229 (1)

— Ми прийшли в це святе місце, щоб подякувати Богові, що цей рік — від вересня до вересня був для нас успішним, що в спокої і мирі в наших домівках могли працювати, — каже начальник Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Яремко.

отець+ олег павлович

У Зарваниці святкове дійство розпочалося зі Святої літургії, перед якою митрофорний протоієрей Дмитро Квич освятив копію плащаниці Ісуса Христа. Священник привітав усіх присутніх з професійним святом і щиро подякував за те, що лісівники в такій великій кількості прибули до святого місця, щоб просити в Господа та Пресвятої Богородиці заступництва на наступний рік.

Опісля відбулося освячення води й панахида за героями, які віддали своє життя за незалежність України. На завершення прощі великий колектив лісівників області взяв участь у спільній молитві в унікальному архітектурному комплексі «Український Єрусалим».

лл

Лісівників вітали гості, які прибули цього дня, щоб розділити з ними святкування. Кращих працівників лісового господарства Тернопільщини з нагоди Дня працівника лісу нагородили нагрудними знаками, грамотами й подяками Державного агентства лісових ресурсів України та Товариства лісівників України за бездоганну працю.

7л

— Зробили ми за цей рік немало, — каже Олег Яремко — Лісівниками області вирощено понад сім мільйонів штук посадкового матеріалу. Наші спеціалісти вирощують його звичайним способом — під відкритим небом, а також за європейськими технологіями. Ми придбали посадкову машину, що сама висаджує саджанці, висіває насіння. За цей час побудували теплицю для вирощування посадкового матеріалу. Тож тепер ми із квітня до пізньої осені зможемо висаджувати саджанці в грунт. Посадковий матеріал із закритою кореневою системою ми цього року виростили 200 тисяч саджанців, з яких 170 тисяч — дуба, 30 тисяч — модрини європейської. За останні три роки висадили, відновили й збільшили посадкову площу лісу до двох тисяч гектарів.

IMG_9359

Лісівниками Тернопільщини запроваджують новації у своїй роботі й прагнуть виконувати її якнайкраще. Тому не остерігаються найприскіпливіших перевірок. За словами Олега Яремка, тернопільські лісівники — одні з небагатьох в Україні, які у всіх підприємствах запровадили європейський аудит опікунською радою FSC, що дає можливість проводити лісогосподарську діяльність європейським шляхом.

— Головне наше завдання — охороняти, доглядати й примножувати лісові насадження, зберегти ліс, збільшити площі з лісовими насадженнями, — розповідає Олег Павлович. — За останні два роки оглянуто 4,5 тисячі гектарів нових земель, нами виготовлено, зокрема правовстановлюючих документів на 35,4 тисячі гектарів земель держлісфонду, яких усього є 158,7 тисячі гектарів.

За словами Олега Павловича, лісівниками області запроваджений електронний облік деревини в усіх підприємствах. «Реалізація всієї лісопродукції проводиться на аукціонних і біржових торгах. Державні лісогосподарські підприємства, як один із лісокористувачів на сьогодні впроваджують нові технології у розведення,відновлення і догляд лісів», — підсумував Олег Яремко.

Тіна Влад.

Відео TV4