Лісівники Тернопілля кричали “Ганьба!” і вимагали звільнення начальника (Фото, Відео)

P3150002-nКілька десятків мовчазних чоловіків – деякі були у камуфляжі – зустрічали сьогодні, 15 березня, депутатів Тернопільської облради, коли ті йшли на сесію. Добитися негайного вирішення свого питання протестувальники не змогли. 

Читайте також. Тернопільські депутати закликали громадян України стати на захист державної цілісності (Фото, Відео)

Працівники лісового господарства Тернопілля, більшість із яких – з Чортківського району, прийшли до «білого дому», аби розповіли про проблеми галузі, особливо – кадрові. Людям дозволили пройти у залу, навіть запропонували ініціаторам пікету висловитися з трибуни.

- Наш колектив постійно «лихоманить», так неможливо працювати, - каже чоловік із Чортківщини Олександр Симончук. – Ми вимагаємо, аби висловили недовіру Ігорю Попадинцю. Його дії не дають нам стабільно та ефективно працювати… Щоб ви не думали, що я прагну якихось посад - я на них не претендую...

У всіх своїх бідах працівники лісового господарства краю звинувачують начальника Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства, який є також депутатом обласної ради. Пройшов Ігор Попадинець у раду як член Народної Партії (Блок Володимира Литвина – прим.). Лісівники стверджують, що він постійно чинив на нас тиск під час революційних подій у державі.

Читайте також. У Тернопільській облраді відзначили “афганців”, які охороняли “білий дім” (Відео, Фото)

У свою чергу, голова обласної ради Василь Хомінець пояснив протестувальникам, що облрада таких рішень не ухвалює. Керівник обласного управління тепер підзвітний Олегові Сиротюку – новому голові ОДА. Його, мовляв, поставлять до відома про проблеми у галузі. Відтак пан Хомінець дав протокольне доручення звернутися до правоохоронних органів - розібратися у питанні, яке підняли люди. Лише після цього вирішуватимуть подальшу долю «головного лісівника».

Згодом чоловіки, які очікували рішення ради у фойє, вигуками «Ганьба!» зустріли Ігоря Попадинця, який до них вийшов та намагався залагодити конфлікт.

До речі, Василь Хомінець пояснив протестувальникам, що звільнення будь-якого керівника галузі із виконавчої вертикалі має відбуватися чітко за процедурою. Чоловіків це не надто заспокоїло. Вони прагнули висловлення недовіри відразу.

Окрім того, сьогодні одноголосно депутати прийняли рішення «Про внесення змін до рішення Тернопільської обласної ради від 20 лютого 2014 р. №1590 “Про суспільно-політичну ситуацію та заходи щодо збереження конституційного правопорядку і діяльності органів влади в Тернопільській області”, «Про затвердження Положення про зміст, опис та порядок використання символіки Тернопільської області і національно-визвольної символіки», «Про затвердження Положення про зміст, опис та порядок використання символіки Тернопільської області і національно-визвольної символіки», «Про проголошення 2014 року в Тернопільській області Роком провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандери», «Про проголошення 2014 року Роком видатного поета, доктора економічних наук, члена спілки письменників України Володимира Павловича Вихруща».

Довідково. Деякі питання облрада вже ухвалювала на попередніх засіданнях (у кінці грудня – прим.). Однак їх тоді оскаржила обласна прокуратура. Тож тепер ці пункти продублювали один в один. Наприклад, це стосується вимог щодо вивішування червоно-чорно прапора поруч із державним під час відзначення деяких свят. Так само погодилися депутати і на проголошення 2014 року в Тернопільській області Роком провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандери.