Блінкен назвав важелі впливу на Росію через її агресію щодо України (Відео)

Найжорсткіші санкції, які США і Європа завершують погоджувати, – це ті важелі впливу, які мають змусити Росію відмовитись від збройної агресії проти України.

Про це держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у Києві в інтерв’ю “Голосу Америки“.

“Ми дали Росії вибір між діалогом і конфронтацією”, – констатував Блінкен.

Держсекретар США наголосив, що попри вимоги Росії не приймати Україну в НАТО наразі США використовують всі доступні дипломатичні можливості, щоб продовжити переговори з мирного врегулювання ситуації.

"Я не можу сказати, що бачу якісь прямі докази того, що Кремль змінює свою позицію. На жаль, ми бачимо, що Росія зосередила дуже велику військову потугу вздовж кордону України, це триває й зараз. А з другого боку, сама зустріч у Женеві і той факт, що ми обговорюємо певні речі, і те, що ми впродовж останніх десяти днів обговорювали, свідчить, що дипломатія ще залишається дієвим засобом... Далі має бути зустріч у Женеві у п’ятницю з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим. І ми побачимо, якою є офіційна відповідь Росії з приводу того, що ми вже обговорювали", - підкреслив глава зовнішньополітичного відомства США.

Ще одним важелем впливу на Росію держсекретар США назвав "Північний потік-2".

"Обхід транзиту матиме складні економічні наслідки для України. Але ця труба вже фактично готова, збудована. Вона ще не запущена в експлуатацію. І питання в тому, що це такий важіль і для Росії, і для нас. Якщо вони надумають почати справжню агресію проти України, то дуже малоймовірно, що якийсь газ піде цією трубою. То нехай подумають про це", – сказав Блінкен.

Він зазначив, що США і західні союзники роблять все, щоб відвернути загрозу нового військового вторгнення Росії в Україну. Громадяни ж України перед лицем цієї загрози повинні зберігати суспільний спокій, щоб не дати Росії розхитати ситуацію зсередини України.

"Є потреба, щоб об’єдналася нація перед лицем російської загрози", - наголосив держсекретар США Ентоні Блінкен.

Більше - у повній версії інтерв'ю держсекретаря США Ентоні Блінкена "Голосу Америки".