Лікарі попросили купити компресори, бо інакше – могли загинути немовлята

лікар150 тисяч гривень із казни Тернопілля спрямують на закупівлю компресорів для дихальної апаратури, яку використовують у відділенні інтенсивної терапії новонароджених.

Читайте також. У центрі “Мати і дитина” у 2014-му народилися 542 дитини (Фото)

Про термінову допомогу центру “Мити і дитина” попросили голову обласної ради Василя Хомінця самі лікарі, повідомив сайт обласної ради 5 травня.

«Щорічно у відділенні інтенсивної терапії новонароджених отримують медичну допомогу до 200 діток, включаючи недоношених із екстремально низькою масою тіла при народженні, – йдеться у листі. – До 80% таких новонароджених вимагають апаратної дихальної підтримки. Належна ефективна робота дихальної апаратури забезпечується роботою чотирьох компресорів. Сьогодні усі компресори, що працюють у відділенні, вичерпали гарантійний ресурс. З огляду на це виникає загроза щодо забезпечення респіраторної підтримки новонароджених. Відсутність умов щодо надання необхідної допомоги при проведенні інтенсивної терапії може призвести до значної загибелі дітей».

Читайте також. Посадовці Тернопільщини завищили вартість будівельних робіт у центрі “Мати і дитина” на 215 тисяч грн

Депутати обласної ради підтримали звернення медиків і виділили з обласного бюджету кошти. Тож 150 тисяч використають на придбання двох нових компресорів.