Лікар з Уханя, котрий першим попередив про смертельний вірус, сам помер від нього

фото: Суспільне
фото: Суспільне

Часто у мереж Інтернет ми натрапляємо на інформацію, яка є суперечливою. Такі новини називають фейками, вигадками, як завгодно.

Нещодавно стало відомо, що китайська влада посмертно виправдала лікаря, який першим попереджав про коронавірус.

Тоді інформацію з його вуст теж сприйняли як фейк, а влада ще й покарала його за нагнітання паніки та розповсюдження недостовірної інформації.

Влада Китаю принесла вибачення родині офтальмолога Лі Веньляна та відкликала догану за шість тижнів після його смерті від хвороби, викликаної коронавірусом.

На початку січня 34-річний лікар був серед перших, хто забив на сполох та намагався попередити про поширення коронавірусу в китайській провінції Ухань. У відповідь влада звинуватила його в тому, що він «розповсюджував чутки» та сприяв поширенню паніки.

На той момент, коли хвороба вже забрала сотні життів, сам лікар також підхопив інфекцію і помер, повідомляє npr.org.

Слідчі з Пекіна дійшли висновку, що влада провінції Ухань діяла "неадекватно", коли винесла покійному доктору догану і не дотримувались "належної правоохоронної процедури". Тим не менш, вони не пояснили, якою мала б бути правильна відповідь.

Також слідчі позитивно охарактеризували зусилля лікаря, спрямовані на те, щоб підняти тривогу з приводу коронавірусу, та зазначили, що вони сприяли підвищенню обізнаності щодо загрози.

Незабаром після публікації офіційних висновків слідчої комісії поліція Уханя оголосила, що двох відповідальних за догану доктору Лі офіцерів притягли до дисциплінарної відповідальності, інформує Суспільне.