Ліга Європи. Щеплення від пихатості:«Шахтар» – «Вікторія» – 1:2

Єдиний з наших клубів, який полегшено зітхнув після грудневого жеребкування – це «Шахтар». «Вікторія» з чеського міста пивоварів, мабуть,  уявлялася донеччанам трішки поліпшеним варіантом нашої «Оболоні», яку треба обігрувати без напруги.

Успіх на турнірі Об’єднаного суперкубку в Ізраїлі ніби засвідчив, що «Шахтар» набирає ходи, і проблем із «Вікторією» бути не повинно. Саме в ту пору керівництвом клубу була поставлена амбіційна мета – перемога у цьогорічній Лізі Європи. Перший матч у Пльзені занепокоєння не викликав: ну, нехай 1:1, зате вже в себе вдома ми покажемо…

Ота надмірна  впевненість зіграла з підопічними Луческу злий жарт. Вони виявилися не готовими до простої і надійної манери гри чехів в обороні, а також до їхнього вміння знаходити свій шанс у контргрі. До того ж, захоплені власними атаками, футболісти «Шахтаря» чомусь забули про елементарну злагодженість і взаємодію в захисті, за що й були двічі  покарані на 29-й і 33-й хвилинах. Будемо об’єктивні – господарям у звітному матчі ще й фатально не щастило. Увесь другий тайм пройшов у їхніх атаках, голос коментатора постійно сягав найвищого регістру, моменти виникали один за другим, але до точного завершального удару Адріано справа дійшла лише одного разу.

А після фінального свистка з’явилося прикре відчуття того, що надалі цьогорічна Ліга Європи мандруватиме без жодної української команди. Хоча, дуже хотілося б помилитися.…