Ліга Європи: хто винен, кого найбільше шкода і хто виграв?

imagesНасамперед – декілька висновків після «чорного четверга» українського футболу. 

 

Перше: надії на те, що суперники байдуже поставляться до Ліги Європи, не справдилися: і «Ліон», і «Тоттенхем» виставили бойові склади і боролися за перемогу усіма правдами і неправдами. Друге: попри перехід на систему «осінь-весна» наші клуби перебувають на весняній стадії у невигідному становищі в порівнянні з суперниками з Західної Європи, де чемпіонати у самому розпалі. Можна майже не сумніватися, що восени «Дніпро» дав би собі раду з «Тоттенхемом». Третє: суддівський «беспрєдєл» притаманний не лише нам, а й тим країнам, на які ми так хочемо рівнятися – кількість суддівських ляпів у матчах за участю українських команд минулого четверга перейшла усілякі межі.
Оскільки всі українські команди в Лізі Європи опинилися в ролі «потерпілих», закономірно поставити запитання, кого з них найбільше шкода. «Динамо» найменше заслуговує на співчуття. Оцінки Олега Блохіна вже давно викликають, м’яко кажучи, подив.  Ось і цього разу він заявив, що його команда «ні в чому не поступалася «Валенсії» – так ніби не було за плечима 0:2 на Кіпрі і перед «Динамо» не стояло більше завдання, ніж просто «не поступатися». «Шахтар» став жертвою надмірної самовпевненості й частково – того ж «беспрєдєла» арбітрів.

По-справжньому шкода «Чорноморець» і особливо «Дніпро». Одесити й так стрибнули вище голови, а якби фортуна була милостивішою, то й у Ліоні могли б розраховувати на сприятливий результат. «Дніпру» ж ота сама фортуна відверто показала язика, а персонально Роману Зозулі, даруйте, сідницю. Єдиний з українських футболістів, хто виграв учора – це Євген Коноплянка. Немає сумніву, що його гра здобула визнання в Англії й  підвищила шанси на перехід у один із тамтешніх топ-клубів.

Ігор Дуда