Слідство заявило про розкриття вбивства Павла Шеремета і назвало підозрюваних: повна версія брифінгу (Відео)

Павло Шеремет загинув у 2026 році в Києві внаслідок вибуху авто
Павло Шеремет загинув у 2016 році в Києві внаслідок вибуху авто

У замовному вбивстві журналіста Павла Шеремета в центрі Києва в липні 2016 року слідчі підозрюють п’ятьох виконавців, яких затримують і в яких проводять обшуки.

Про це заявив на брифінгу 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков.

Міністр відзначив, що справа Шеремета має великий суспільний резонанс, тому слідчі в справі називають імена підозрюваних.

“Це дуже складна справа”, – визнав Арсен Аваков.

За версією слідства, до підриву машини Павла Шеремета має стосунок 5 осіб. У причтності до злочину поліція підозрює медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців АТО Владислава та Інну Грищенків.

ф1

Слідчі на брифінгу оприлюднили частину доказів щодо причетності підозрюваних до убивства журналіста Шеремета.

На підозрюваних, повідомили правоохоронці, вони вийшли, проаналізувавши подібні злочини з підривом боєприпасів та переглянувши відео вуличних камер спостереження біля місця вбивства Павла Шеремета та вивчивши коло спілкування підозрюваних та прослуховуючи їх телефонні розмови.

“Ми виокремили підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета: Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Антоненко і подружжя Грищенків. А крім цього слідство надало на експертизу… відеозразки з камер, розташованих поблизу місця вбивства Шеремета”, – сказав на брифінгу начальник кримінальної поліції Євген Коваль.

Він заявив, що слідство встановило й роль кожного підозрюваного у виконанні замовного вбивства Шеремета.

За версією правоохоронців, Яна Дугарь була “розвідницею” і вивчала розташування камер вуличного відеоспостереження біляу місця вбивства Шеремета, вибухівку під авто співзасновниці “Української правди” Олени Притули, яким користувався Шеремет, закладала Юлія Кузьменко, якій допомагав Андрій Антоненко. Зробило ж бомбу подружжя Грищенків.

ф2ф3ф5ф4Щодо мотиву злочину, то, як йшлося на брифінгу, слідство з чотирьох основних версій убивства Павла Шеремета – помилка в об’єкті злочину, побутові та міжособистісні мотиви, професійна діяльність чи дестабілізація – зупинилося саме на останній версії: дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

На брифінгу в МВС був і Президент України, який привітав слідчих з успіхом та висловив сподівання, що наступного разу на великому брифінгу слідство заявить про встановлення замовника вбивства Павла Шеремета.

Всі подробиці – у повній версії брифінгу у відео hromadske