“Це фікція”, – екс-міністр оборони “ДНР” про “вибори в Новоросії” 2 листопада

Стрєлок«Це фікція. Фікція, яка створюється політтехнологами на замовлення певних людей… Вони створюють красиву картинку, фікцію – те, що звикли створювати замість реальної справи», – так сказав у коментарі щодо призначених бойовиками на 2 листопада «виборів» у недавньому минулому так званий «міністр оборони ДНР» Ігор Строєлков-Гіркін.

Цей коментар оприлюднили на своїй сторінці у соцмережі бойовики.

«Я вважаю, що вибори – це дуже велика помилка, яка призведе до максимального роздроблення повсталого народу і території перед обличчям зростаючого ворога. Про які вибори може йти мова, коли бойові дії йдуть практично без зупинки? Ми говоримо про перемир’я, але воно існує де-юре, перемир’я не існує де факто. Йде війна, опозиційна війна, йдуть безперервні обстріли… У тиловому районі армії, причому досить вузькому, проведення будь-яких вільних виборів – буде фікцією.

– Тоді як ви ставитеся до ініціативи провести військову раду і таким чином спробувати згуртувати території – під військовими командирами, які реально діють в інтересах народу?

– Якщо говорити теоретично, то звичайно в умовах військового часу, особливо в такому невеликому тиловому районі, ні про яку цивільну владу мови йти не повинно. Цивільна влада повинна бути придатком до військової – це аксіома військового мистецтва. Скажімо так, і в німецькій, і в російській армії під час Другої світової війни зона контролю, де діяли виключно військові влади, поширювалася на 200 км за лінію фронту, і всі інші органи їй підпорядковувалися. Ми ж сьогодні маємо глибину тилу армії Новоросії – максимум 100-150 км, а в деяких районах і 15-20 км… Про яке взагалі громадянське правління може йти мова в тому ж Донецьку, який щодня піддається артилерійським обстрілам? Та й від Луганська до лінії фронту в Щастя – всього нічого… Які в цих умовах можуть бути вибори, яка демократія? Це фікція. Фікція, яка створюється політтехнологами на замовлення певних людей… Вони створюють красиву картинку, фікцію – те, що звикли створювати замість реальної справи. І для створення декорації мирного життя, і для легітимізації тих людей, яких вони розсадили по обох республіках – Захарченка, Плотніцьеого та інших – необхідно провести ці вибори, щоб сказати, що це народ їх обрав… З усіх точок зору, було б не лише скасувати ці вибори, але і створити єдині органи управління Новоросії з відповідальними людьми на чолі, з превалюванням військового командування над громадянським. Це дозволить в максимальному ступені і налагодити військове постачання, і втихомирити банди, які нікому не підкоряються, бовтаються на кордонах республіки і не воюють…», – заявив «Стрєлок»-Гіркін.