Ляшко назвав “запас міцності”, після якого в Україні можуть посилити карантин

Якщо кількість нових заражень Covid-19 щодоби в Україні перетне показник у 15 тисяч, в Україні може бути запроваджений жорсткий карантин.

Про це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, повідомляє “Інтерфакс Україна“.

“15 тисяч хворих за добу – це у нас ще є запас міцності, який дасть змогу відреагувати без колапсу для системи охорони здоров’я”, – пояснив Ляшко.

Заступник глави МОЗ наголосив, що 15 тисяч хворих за добу – це  кількість, актуальна за рівномірного розподілу хворих на території країни, водночас для окремих регіонів вона може бути нижчою.

“Ця цифра прорахована. Наразі ми її не публікуємо, оскільки чекаємо на 1 листопада, коли на місцях мають бути використані субвенції й підведений кисень до більшості ліжок. Після цього потужності системи охорони здоров’я мають змінитися”, – пояснив заступник міністра.

За його словами, нині для хворих на коронавірус відведено близько 52 тис. ліжок, із них 17 тисяч забезпечені кисневою підтримкою.

“У зв’язку зі зростанням кількості хворих і збільшенням кількості ліжок відсоток забезпеченості підведеним киснем на сьогодні становить 40%. Нам треба ще вдвічі наростити ці потужності, щоб підготувати систему охорони здоров’я до повноцінного реагування”, – зазначив Ляшко.

Читайте також: МОЗ: показник добового приросту Covid-19 в Україні рекордно зріс до понад 7,5 тисяч випадків

Як повідомляла раніше ІА “7 Днів-Україна”, за даними МОЗ, минулого тижня Україна перетнула показник у 7,5 тисяч випадків коронавірусу за добу.

Читайте також: За добу кількість випадків Covid-19 в Україні зросла на понад 6,6 тисяч

Від початку цього тижня в Україні фіксують наразі менше, як по 7 тисяч нових випадків Covid-19 за добу.