Ляшко назвав дату, коли Україна може вийти з карантину з колективним імунітетом проти Covid-19 (Відео)

До кінця 2021 року Україна за наявності вакцин може сформувати колективний імунітет від Covid-19 і вийти з коронавірусних карантинних обмежень.

Про це головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив в інтерв’ю “Громадському”.

За словами Віктора Ляшка, колективний імунітет на рівні 80% в Україні буде сформований за рахунок двох факторів: імунітету українців, які вже перехворіли на коронавірус, та імінітету внаслідок щеплення. Вакцинувати проти коронавірусу 50% дорослого населення України у МОЗ розраховують до кінця цього року.

"В нас буде можливість вакцинувати до кінця цього року... Те, що я бачу, те, що прогнозується: в нас буде вакцина, яка дозволить нам зробити ці щеплення. По розрахунках Київської школи економіки Україні, щоб вакцинувати озвучену кількість, потрібно 4-7 місяців. Все буде залежати від вакцини і бажання приходити щепитись", - сказав Ляшко.

Головний санітарний лікар наголосив, що головним фактором для якнайшвидшого здобуття українцями колективного імунітету від Covid-19 і скасування в Україні карантинних обмежень є вакцинація.

"50-60% треба, щоб було провакциновано. Рік ми вже прожили без вакцини, велика кількість людей лабораторно підтверджених і офіційно зареєстрованих перехворіла. Але ми розуміємо, що все рівно була велика частка людей, які перехворіли безсимтомно, не звертались за медичною допомогою і могли не потрапити в статистику.... Ми розуміємо: щоб сформувати імунний прошарок, нам потрібно десь 80% імунізації людей. Тобто ми 50-60% забезпечуємо за рахунок вакцинації, яку ми будемо нарощувати, а частина перехворіла і матиме набутий внаслідок хвороби імунітет. І це дозволить нам позбавитись оцих карантинних обмежень щодо коронавірусу", - сказав Віктор Ляшко.

Більше про ситуацію з Covid-19 в Україні і боротьбу з коронавірусом у нашій країні - у повній версії інтерв'ю заступника глави МОЗ-головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка "Громадському"