Летовище у Тернополі може отримати шанс на відродження – потрібна допомога Кабміну (Відео)

DSC_0760Із клопотанням щодо передачі з державної власності Тернопільського державного авіаційного  підприємства «Універсал-Авіа» до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області звернулися до Кабінету Міністрів України депутати Тернопільської обласної ради.

Читайте також. Тимчасово погасили конфлікт: лише облавтодор отримає гроші з обласного бюджету на ремонт доріг (Відео)

Зробили це на сесії облради 17 червня. Депутати підтримали більшістю голосів. Дехто зауважував, що пора припиняти лише говорити, мовляв, вже шість років своєї каденції тільки те і робимо. А справа із відродженням летовища не вирішується. Більше того, підприємство все більше «грузне» у боргах.

Так, лише на зарплати аеропорт винен 1 млн 300 тис. грн, а Пенсійному фонду – аж 2 млн грн.

Читайте також. Тернопільська облрада просить ввести на Луганщині та Донеччині воєнний стан (Відео)

– Для нас це дуже важливе рішення, оскільки авіаційне підприємство більше двох років перебуває в стані банкрутства, – прокоментував заступник голови Тернопільської облдержадміністрації, депутат обласної ради Леонід Бицюра. – Через це ми не можемо реалізувати інвестиційну  програму розвитку аеропорту. Основний акцент варто зробити саме на вантажних перевезеннях, при цьому не потрібно забувати і про пасажирські.

Транспортно-логістична діяльність є пріоритетною для області і відкриває нові перспективи. Тернопільщина має значні переваги в цьому плані, на відміну від сусідніх областей.

Читайте також. “Усі зрозуміли, що дифірамби про райдужне майбутнє закінчилися”, – голова облради Василь Хомінець (Відео)

– Розміщення міжнародного Львівського аеропорту має певні «мінуси», оскільки він знаходиться у межах міста, до того ж має обмежений вантажний термінал, – пояснив заступник голови ОДА. –  Враховуючи ці факти, можна стверджувати, що надання переваги вантажним перевезенням у Тернопільському аеропорту є економічно обґрунтованим рішенням. Також у перспективі – створення на базі аеропорту сучасного логістичного центру. Насамперед, цьому сприяє вигідне географічне розташування Тернопільщини.