Реакція ВР на підписання Україною в Мінську “формули Штайнмаєра”: думки фракцій відрізняються кардинально (Відео)

ВР-прапор над куполомОдностайної думки у Верховній раді немає: в оцінці підписання Україною на Мінських переговорах “Формули Штайнмаєра” політичні сили українського парламенту розділились.

Попри вимоги народних депутатів вранці 2 жовтня, щоб Президент України пояснив, як після підписання в Мінську згоди на “формулу Штайнмаєра” далі будуть розвиватись події для України, Володимир Зеленський у сесійну залу українського парламенту так і не прийшов.

До Верховної ради Президент таки приїхав, але у закритому режимі зустрічався лише з фракцією “Слуги народу”.

Після зустрічі з Володимиром Зеленським депутати від “Слуги народу” підтвердили, що позиція Президента, викладена ним на брифінгу ввечері 1 жовтня, залишається незмінною.

Читайте також: Так звана формула Штайнмаєра: за яких умов вона діятиме. Повна версія брифінгу Президента України (Відео)

Натомість інші фракції по-різному оцінювали дії України на переговорах у Мінську 1 жовтня.

Читайте також: Реакція «нормандської четвірки» на підписання Україною «формули Штайнмаєра»: Росія вважає це своєю перемогою (Відео)

Так, фракція “Опозиційна платформа – “За життя” прямо підтримала згоду України на “формулу Штайнмаєра”.

"Ми закликали до цих дій кілька місяців і вітаємо рішення Тристоронньої контактної групи щодо підписання "формули Штайнмаєра", - заявив Нестор Шуфрич.

Читайте також: «Формула Штайнмаєра» перестала бути таємницею: ЗМІ РФ оприлюднили підписані 1 жовтня учасниками Мінських переговорів листи (Документ)

Кардинально протилежну оцінку дала фракція "Європейська солідарність".

"Формула Штайнмаєра" захищає російські інтереси ", - наголосив із трибуни ВР Петро Порошенко.

Читайте також: «От до чого домовились», — Порошенко назвав ціну, яку Україна заплатить за підписання «Формули Штайнмаєра» (Відео)

Юлія Тимошенко закликала всі фракції незалежно від політичних поглядів об'єднатись у боротьбі за відстоювання суверенітету України перед зовнішніми викликами.

Читайте також:«Зеленський зливає державу», — активісти під ВР в рамках безстрокової акції протесту запалили фаєри (Відео)

Більше про реакцію українського парламенту на підписання Україною "формули Штайнмаєра" - у сюжеті 5 каналу