Легкоатлети Тернопілля здобули 46 медалей… всупереч міській владі та керівництву стадіону

спортЛегкоатлети Тернопільщини визначили кращих спортсменів і тренерів за 2014 рік.

Усі ці здобутки стали основною темою підсумкового засідання Федерації легкої атлетики Тернопільщини. Пройшло зібрання у приміщенні шахово-шашкового клубу «Авангард». Про це повідомив сайт ОДА сьогодні, 23 грудня.

Читайте також. У Тернополі діти стрибали в довжину та висоту, метали спис, штовхали ядро (Фото)

Як інформують в управлінні з питань фізичної культури і спорту Тернопільської обладміністрації, Президент Федерації Валерій Єднак розповів про роботу виконкому у 2014 р. і виступи членів збірної команди області на Всеукраїнських змаганнях. Також підбили підсумки рейтингової оцінки тренерів-викладачів з легкої атлетики області та погодили регламенти та календар змагань на 2015 рік.

– У 2014 році легкоатлети нашої області відзначилися успіхами на Всеукраїнській спортивній арені: здобули 46 медалей, з них 15 золотих, 15 срібних і 16 бронзових. Підготували два майстри спорту – Руслана Даньківа з бігу 1500 м (тренер – Стефанишина Ольга) та Сергія Крука – у стрибках у довжину (тренер – Васірук Михайло) та трьох кандидатів у майстри спорту: у метанні ядра – Івана Карюка (тренер – Чуба Іван), спортивній ходьбі – Ольгу Стадник і Руслану Поворозник (тренер – Зозуля Віра), – повідомив Президент Федерації Валерій Єднак.

Читайте також. Центр розвитку водних видів спорту планують будувати на землях громади Тернополя (Фото)

За його словами, підготували п’ять членів національної команди України: Івана Стребкова, Оксану Ралько, Наталію Солтан, Тетяну Фетіскіну, Андрія Бородкіна; сім кандидатів і чотири спортсмени резерву національної команди. У різних вікових групах легкоатлети Тернопільщини встановили 33 рекорди області, у тому числі 27 – для стадіонів і 6 – для закритих приміщень.

За підсумками рейтингу тренерів-викладачів з легкої атлетики, серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл перше місце виборола Ольга Стефанишина (ОДЮСШ), друге місце – Михайло Васірук (ОДЮСШ «Колос»), третє – Іван Чуба (ОДЮСШ).

Читайте також. Тернопілля: змагання з вільної боротьби — участь у турнірі взяли 84 учасники (Фото)

Серед тренерів з легкої атлетики (юніори, молодь, дорослі) лідерські позиції також у Ольги Стефанишиної (ОДЮСШ). На другому місці – подружжя Михайла та Тетяни Борейків (ШВСМ). На третьому – Михайло Васірук (ШВСМ).

Згадали на засіданні не лише про успіхи та досягнення, але й про ряд гострих проблемних питань. Зокрема, йшлося про те, що в 2007 році припинено було фінансування та ліквідовано Тернопільську дитячо-юнацьку спортивну школу Олімпійського резерву з легкої атлетики, а в 2012 році закритоТернопільську ДЮСШ №3, яка єдина у місті мала відділення легкої атлетики. Відтак цей вид спорту у місті Тернополі існує лише завдяки обласним школам: ОДЮСШ «Колос» та  обласної комунальної ДЮСШ.

Читайте також. Тернополяни гідно захистили честь міста на юнацькому турнірі з греко-римської боротьби (Фото)

– При закритті Тернопільської ДЮСШ №3 відділення легкої атлетики перевели у КДЮСШ №1, але досі жодного тренера не був прийняли на роботу, – наголосили учасники наради.

Багато уваги приділили і умовам проведення тренувань та змагань з легкої атлетики в місті. Так, знову підняли питання про те, що навіть після реконструкції на Тернопільському міському стадіоні не створили елементарних умов для цього. Бігові доріжки та сектори, які облаштували ще в 1975 році, вийшли з ладу і проводити на них змагання – травматично.

Читайте також. Двоє представників Тернопілля — срібні призери Чемпіонату Європи з фрі-файту

За три десятки років легкоатлетичний інвентар, якщо й оновлювали, то лише власним коштом спортсменів і тренерів. Ситуація з роздягальнями і душовими для легкоатлетів – ганебна: роздягатися  дозволили у суддівській кімнаті – одночасно юнакам і дівчатам. Отже, учасники зібрання ще раз наголосили, що ці проблеми потребують свого нагального вирішення у наступному році.

Довідково. Докладно ознайомитися із рейтингами тренерів-викладачів області у 2014 р. можна на сторінці Федерації легкої атлетики Тернопільської області.

Софія Левицька