Глава МОЗ заявив про зміну методики тестувань на Covid-19: “Має бути на рівні сімейних лікарів” (Відео)

Міністерство охорони здоров’я робить ставку на виявлення нових випадків Covid-19 в Україні за допомогою експрес-тестів.

Про таку зміну методики тестувань на коронавірус, започатковану в нашій країні два тижні тому, заявив сьогодні на брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

“Наша мета, щоб не менше одного мільйона тестувань на місяць ми проводили швидкими тестами на антиген”, – заявив Степанов.

Читайте також: Очільник МОЗ сказав, чому в Україні знизились показники ПЛР-тестувань і захворюваності на Covid-19 (Відео) 

Міністр пояснив, що завдяки такому тестуванню МОЗ розраховує охопити якомога більшу кількість хворих, які потребують негайної діагностики на Covid-19, однак не мають можливості швидко зробити ПЛР-тест.

"Важливо, щоб тести були в сільській місцевості, там, де тривалий процес доставки біоматеріалу на проведення ПЛР-тестування", - сказав Степанов.

Читайте також: Covid-19 в Україні: за добу захворіли майже 8 тисяч, але одужали вдвічі більше

Максим Степанов зазначив, що в регіони України вже направлені 260 тисяч швидких тестів на коронавірус, а на початку наступного року доправлять ще 1,5 мільйона експрес-тестів на Covid-19.

"Використання експрес-тестів на антиген повинно бути на рівні лікарів сімейної медицини, екстреної медицини, вторинного і третинного рівня медичної допомоги. І ми наполягаємо на тому, щоб воно було збільшено", - заявив глава МОЗ.

Більше - у повній версії брифінгу міністра охорони здоров'я України Максима Степанова.