Глава МОЗ назвав симптоми нових штамів Covid-19, що почали третю хвилю епідемії в Україні (Відео)

В Україні, як і в світі, вже триває третя хвиля пандемії коронавірусу, спричинена новими штамами Covid-19. Нові штами мають значно коротший інкубаційний період і в половини хворих спричиняють тривалий постковідний синдром.

Про це заявив сьогодні на брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Він повідомив, що за останній тиждень в Україні лабораторно підтвердили на 10 тисяч нових випадків Covid-19 більше, порівняно з тижнем раніше.

“За тиждень загалом на Covid-19 захворіло 54 тисячі 666 осіб. Ми бачимо зростання, якщо порівняти з позаминулим тижнем, коли було трохи понад 44 тисяч, майже на 10 тисяч… У всьому світі та в Україні почалася третя хвиля пандемії”, – констатував глава МОЗ.

Максим Степанов нагадав, що країни Європи скасували послаблення карантину через нові штами Covid-19, один із яких - "британський" - виявлений і в Україні.

Глава МОЗ не виключив, що зростання рівня захворюваності на коронавірус в Україні викликаний саме цими новими штамами - "британським" та "африканським".

Максим Степанов назвав симптоми, що характерні для нових штамів Covid-19: скорочений з 14-ти до 2-х днів інкубаційний період та значно вища летальність.

"Ці штами вірусу відрізняються коротким інкубаційним періодом (1-3 дні), втричі більшою заразністю, зменшенням частки безсимптомного або легких форм захворювання та, на жаль, високою смертністю. Крім органів дихання, вірус почав уражати нирки, печінку, центральну нервову систему", - розповів Степанов.

Міністр додав, що нові штами Covid-19 впродовж 3-6 місяців спричиняють постковідний синдром, який фіксують у щонайменше половини пацієнтів.

Щоб уникнути зараження, міністр охорони здоров'я України закликав українців продовжувати неухильно дотримуватись карантинних вимог та записуватись на вакцинацію від Covid-19.