Глава МОЗ: “Коронавірус набирає обертів. У нас це викликає велике занепокоєння” (Відео)

Фото – Фейсбук МОЗ

Друга хвиля коронавірусу в Україні наближається швидше, ніж це раніше прогнозували – кількість важких хворих, які потребують госпіталізації, невпинно зростає.

Про це заявив на брифінгу вранці 11 серпня міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, повідомивши, що за останню добу в Україні підтверджено 1 тисячу 158 нових випадків Covid-19.

“Коронавірус набирає обертів. Ви бачите, як зростає кількість хворих, яку ми фіксуємо кожного дня”, – констатував Степанов.

Читайте також: Перебіг коронавірусної хвороби почав змінюватись – Степанов

Міністр наголосив, що в регіонах України, де найвищі добові показники приросту нових випадків Covid-19, зокрема, на Львівщині, хворих на коронавірус уже приймають лікарні другої хвилі.

“Вже третій день поспіль лікарні Львівської області заповнені більш ніж на 50% – мова йде про ліжка, виділені для лікування хворих на Covid-19… Ми почали розгортати другу хвилю лікарень”, – сказав міністр.

За словами глави МОЗ, за останній місяць кількість пацієнтів, госпіталізованих в Україні з важким перебігом Covid-19, зросла на понад 1 тисячу 600 осіб.

“Сьогодні на ранок у стаціонарних відділеннях… госпіталізовано 5 тисяч 549 осіб, а якщо взяти цифру, яка була місяць тому, 11 липня, – це 3 тисячі 912 осіб. Ви бачите, як за цей час зросла кількість людей, які перебувають у наших лікарнях і лікуються від Covid-19. Ця кількість збільшується кожного дня”, – констатував міністр.

Читайте також: Україна готується до 2 тисяч нових випадків Covid-19 щодоби і зростання летальності

Максим Степанов зазначив, що раніше другу хвилю коронавірусу в Україні прогнозували на початок епідсезону ГРВІ в жовтні, однак зростання кількості нових випадків Covid-19 та кількості  госпіталізованих із цією недугою пацієнтів свідчить про швидше наближення другої хвилі.

“У нас це викликає велике занепокоєння, саме тому ми говоримо про дуже напружену ситуацію з розвитком Covid-19”, – сказав глава МОЗ і нагадав українцям про необхідність дотримуватись карантинних заходів через епідемію коронавірусу.