Латвія офіційно визнала Росію країною-спонсором тероризму

Насильницькі військові дії Росії проти цивільних громадян України є тероризмом, а сама Росія – країна-спонсор тероризму.

Такі прямі формулювання містить документ, за який сьогодні проголосував Сейм Латвії, повідомляє “Укрінформ” із посиланням на національного мовника LSM.

За відповідний документ, згідно з протоколом, проголосували 67 депутатів Сейму. Не голосували присутні в залі засідань депутати партії “Saskana/Злагода”, яка вважається проросійською, а також двоє позафракційних депутатів – Юлія Степаненко і Любов Швецова.

Доповідь "Про цілеспрямовані військові напади Росії на українських цивільних та громадський простір" раніше ухвалила парламентська комісія із закордонних справ.

Сейм Латвії заявив, що сили РФ цілеспрямовано атакують цивільних в Україні, використовуючи страждання та залякування як інструмент у спробі деморалізувати український народ і військових, паралізувати дієздатність держави, щоб окупувати Україну. Латвійські парламентарі зазначають, що для досягнення політичних цілей Росія використовує насильство.

Депутати Сейму категорично засуджують військову агресію РФ і масштабне вторгнення в Україну, яке було скоєно за підтримки правлячого білоруського режиму. Також Сейм Латвії просить євроатлантичну спільноту та партнерів терміново посилити та запровадити всеосяжні санкції проти Росії, щоб зупинити здатність сил РФ продовжувати військову агресію в Україні.

Депутати вшанували пам'ять усіх жертв агресії Росії в Україні – тисячі цивільних та військових, а також висловили солідарність із Україною та українським народом. Парламентарі Латвії також зазначили, що з початку повномасштабної агресії 24 лютого 12 млн українців були змушені залишити свої домівки, а 5 млн людей – виїхали за кордон.

У заяві парламенту Латвії наголошується, що РФ із 2014 року надавала військову, фінансову та політичну підтримку сепаратизму та насильству проти цивільного населення в Донецькій та Луганській областях України, а також в окупованому Криму.

Латвійський парламент визнав Росію країною, що підтримує тероризм, ще й тому, що РФ протягом багатьох років підтримувала та фінансувала терористичні режими та організації. Зокрема, вона є найбільшим постачальником зброї режиму Асада в Сирії, а також несе відповідальність за отруєння родини Скрипалів на території Великої Британії та літак авіакомпанії Malaysia Airlines, збитий на сході України в липні 2014 року, внаслідок чого загинули 298 осіб.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль подякував латвійському парламенту за визнання Росії країною, що підтримує тероризм.

"Сейм Латвії визнав Росію державою-спонсором тероризму. Це найточніший опис дій, якими займається Росія останні десятиліття і того, що вчиняє зараз в Україні", - написав Шмигаль у Твіттері.

Глава Уряду України закликав усіх партнерів ухвалити таке ж рішення.