Ланівці: у службі зайнятості думали, як краще захистити та підтримати неповнолітніх

Ланівці семінар про неповнолітнСемінар за участі соціальних партнерів відбувся у Лановецькому районному центрі зайнятості (РЦЗ).

Присвятили цю зустріч питанням зайнятості, соціального захисту та підтримки неповнолітніх осіб.

Читайте також. На Тернопіллі в учнів активно формують інтерес до робітничих професій (Фото)

У заході взяли директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Світлана Юзюк, начальник служби у справах дітей райадміністрації Тетяна Бельма, заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Тернопільській області – державний інспектор територіальної інспекції з питань праці Любов Пугач, представники місцевих підприємств.

Присутні ознайомилися з основними нормами законодавства щодо працевлаштування неповнолітніх, роботою кожної зі служб, напрямками спільної діяльності, проблемами та шляхами їх вирішення, пов’язаними із профнавчанням і зайнятістю осіб до 18 років, досвідом працевлаштування молодих працівників.

Читайте також. Як школярам у Бережанах викладають… секрети сучасного ресторанного бізнесу (Фото)

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями РЦЗ Інна Грицай докладно зупинилася на правах та обов’язках роботодавців; поінформувала про передбачену законодавством відповідальність у сфері зайнятості населення, у тому числі при використанні праці неповнолітніх; розповіла про стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць з наданням компенсації єдиного соціального внеску та забезпечення молоді першим робочим місцем.

Вичерпні роз’яснення щодо умов працевлаштування, організації робочих місць, тривалості робочого часу, організації умов для відпочинку та інших нюансів, які виникають при прийнятті на роботу неповнолітніх осіб, надала державний інспектор праці Любов Пугач.

Читайте також. «Головний аспект вибору фаху – затребуваність на ринку праці», — експерт (Фото)

Усі були одностайні в тому, що працевлаштування після навчання осіб цієї категорії – питання не лише служби зайнятості, а спільне завдання усіх зацікавлених установ та організацій, а також місцевих органів самоврядування, на території яких проживають особи зазначеної категорії. Учасники семінару підтримали висловлені пропозиції та обмінялись думками із обговорених питань, поділились досвідом з їх практичного вирішення.

Семінар з соціальними партнерами на тему: «Служба зайнятості - неповнолітнім особам» відбувся також і в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості. 

Софія Левицька