Китайський космічний апарат завершив збір ґрунту на Місяці

Китайський космічний апарат “Chang’e-5” успішно завершив збір ґрунту на Місяці та закріпив зразки у своєму внутрішньому резервуарі. 

Про це пише Сіньхуа із посиланням на Національну космічну адміністрацію Китаю, повідомляє “Укрінформ“.

“Пропрацювавши на Місяці близько 19 годин, апарат завершив забір увечері середи й заховав зразки в контейнер усередині спускового модуля, як і планувалося”, – йдеться у матеріалі. 

Зазначається, що усі зібрані зразки зберігаються у герметичних захищених контейнерах, аби уникнути їх взаємодії із навколишнім простором під час повернення на Землю. 

Читайте також: Китай заявив про успішну посадку місії Chang’e-5 на Місяць (Відео)

Космічний апарат використав для забору зразків два методи: свердління й проби поверхні.

"Проникаючий радар й інші пристрої, встановлені на апараті, провели наукові досліди й зібрали дані для підкріплення зразків", - зауважує агентство.

Нагадаємо: у разі успіху місії Китай стане третьою в історії країною після США та СРСР, яка здійснила забір зразків місячного ґрунту. Остання місія такого роду відбулася у 1976 році: тоді радянський космічний апарат "Луна-24" зібрав близько 200 грамів місячного ґрунту.

Як повідомлялося, китайська космічна місія стартувала 23 листопада. Ракета-носій "Чанчжен-2" вивела на орбіту підіймальний, сервісний та спусковий модулі, а також капсулу повернення.

Після збору зразків спусковим модулем підіймальний вирушить назад до місячної орбіти, де на них "чекатиме" сервісний модуль. Звідти всі модулі мають повернутися на Землю - це має статися в середині грудня.