Китайські науковці стали першими, хто може відправити людей на Місяць: тут розробили пілотований космічний корабель

фото: CAST
фото: CAST

Китайська академія космічних технологій показала корабель, на якому незабаром планують відправити людей на Місяць.

Поки американські NASA і SpaceX з року в рік заявляють про швидке повернення своїх астронавтів на Місяць, китайські інженери мають не менш грандіозні плани з освоєння космосу, і також збираються відправити людей на Місяць.

Сьогодні в Китайській академії космічних технологій (CAST) навіть показали пілотований космічний корабель, який будуть використовувати для перших польотів на природний земний супутник.

Двомодульний корабель важить 20 тонн, а його довжина становить близько 10 метрів, пише НВ.

Планується, що новий корабель буде вміщати до шести чоловік і зможе доставити їх за межі орбіти Землі.

Зараз в Китаї використовують 8-тонний корабель Shenzhou, який може доставляти до трьох людей на Міжнародну космічну станцію, але цей апарат не призначений для польотів в глибокий космос.

Представлений корабель поки ніяк не назвали, але він повинен стати конкурентом американських Orion від NASA, CST-100 Starliner від Boeing і Crew Dragon від SpaceX.

Планується, що космічний корабель зробить перші тестові польоти на початку 2020-го, а у ролі носія виступить китайська важка ракета Long March 5B, яка може піднімати до 20 тонн на низьку навколоземну орбіту.

Віце-президент СAST Лі Мін заявив, що новий космічний корабель має «багаторазові можливості» і значно знизить витрати на відправку космонавтів на МКС. Корабель також можуть використовувати для польотів на китайську космічну станцію Тяньгун-2.

Перші китайські космонавти повинні відправитися на Місяць не раніше 2030-го.

Китайський зонд Чан’е-4 висадився на дно величезного кратера Кармана, який розташований в південній півкулі зворотного боку Місяця. Щоб забезпечити прямий зв’язок з апаратом із Землі, у травні 2018-го Китай запустив спеціальний супутник-ретранслятор, який забезпечував зв’язок між Землею і місячним зондом. Супутник зв’язку вперше в історії вийшов на гало-орбіту навколо точки Лагранжа L2 системи Земля-Місяць приблизно в 65 тис. км від Місяця.