Чому київський пам’ятник Іллі Муромцю українці розкритикували

фото УНІАН
фото УНІАН

“Справа у тому, що класична українська міфологія не відносить цього билинного героя до нашого з вами епосу”, – пояснює такі питання журналіст Андрій Булгаров у соцмережі Facebook.

“Абсолютно примітивний пам’ятник. Мужик зі списом на коні, піднесене картинно копитце, таких пам’ятників всюди, як колись Леніних. Одноманітно. Ніби жодного разу в цивілізованому світі не були”, – пише один з користувачів Facebook.

Зрештою, критикують монумент і за “неісторичність” бороди.

“Ну якого милого борода лопатою в пам’ятника Іллі Муромцю в Києві? Русини голили або підстригали бороди, лопат не носили. Ілля Муромець помер близько 1188 і похований був у Печерській Лаврі. Звідки 11 сторіччя?” – запитував письменник Юрій Винничук ще до відкриття пам’ятника.

“Пам’ятник Іллі – це копія з картини Васнєцова “Богатирі”. Саме так відчув “руского” богатиря Віктор Васнєцов. Це не була реконструкція богатирів Васнєцовим – це було бачення тодішньої Росії привласнених героїв”, – пише історик і журналіст Олександр Алфьоров.”

Пам’ятник “Ілля Муромець вбиває Солов’я-розбійника за торгівлю шаурмою”, – об’єднав київські тренди останніх днів, пише Андрій Шарпенко.

Як відмо, у середу на Трухановому острові в Києві столичний мер Віталій Кличко урочисто відкрив пам’ятник биллиному богатирю Іллі Муромцю.