Київські архітектори і дизайнери презентували нову концепцію розвитку Подолу

фото: Агенти змін Пішоходний маршрут "Коло Подолу"
фото: Агенти змін
Пішоходний маршрут “Коло Подолу”

Команда дослідників міського простору Агенти змін представила бачення нової набережної у Києві.

На сайті “Агенти змін” вони пишуть:

Ми розробили «Коло Подолу» — пішохідний маршрут та концепцію розвитку району, які поєднують дві головні цінності Подолу: гори і воду. Тепер настав час реалізації цієї концепції, і ми починаємо з набережної.

Як йдеться на сайті Агентів змін, команда збирається створити набережну, яка стане «центром тяжіння» району та міста. А нова набережна, зокрема, стане доступним, чистим та активним місцем.

На думку команди, нині набережна відрізана від основного Подолу Набережно-Хрещатицьким шосе. «Щоб дістатись набережної, доводиться спускатись в неосвітлені та незручні підземні пішохідні переходи», – пише команда.

Нова набережна, за планом АЗ, матиме вільний прохід місцевістю без парканів та огорож, а також спуск до води з пандусом, розрахованим на інклюзивні потреби.

Чиста нова набережна, за задумом команди, стане зручною для відвідування у будь-яку пору року і матиме рекреаційні зони, озеленення та чисту воду.

«Річка, яка є однією з цінностей Подолу, забруднена, і купатись в ній небезпечно. Ливневі стоки без очищення стікають у воду з колекторів та незакритого периметру набережної», – підкреслюють у візії АЗ.