Київрада підтримала рішення створити у Шевченківському районі столиці ландшафтний заказник

фото: bzh.life

Як повідомляється на сайті КМДА, за це віддали свої голоси 74 депутати Київради.

Охоронна зона створеного заказника простягатиметься між вулицями Олегівською, Лук’янівською, Нижньоюрківською, Кирилівською та Нижнім Валом та включатиме історичну місцевість – гору Щекавицю.

Зокрема, на цьому місці розташована пам’ятка археології національного значення “Культурний шар городища IX-ХІІІ століття” Київської Русі доби розвинутого середньовіччя.

Відповідно до рішення, на території ландшафтного заказника забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає на стан природних та історико-культурних комплексів і об’єктів чи перешкоджає їхньому використанню за цільовим призначенням. При цьому заказник створюється без вилучення земельних ділянок у їхніх власників або користувачів.

Територія перебуватиме під управлінням комунального підприємства з утримання зелених насаджень Шевченківського району столиці. Також планується розроблення проєкту землеустрою щодо організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду. При цьому пріоритетом буде збільшення території ландшафтного заказника “Гора Щекавиця”.