КВУ пропонує організувати дільниці для кримчан на кордоні з Херсонською областю

index Виборчі дільниці для кримчан, які залишаються громадянами України і бажають взяти участь у позачергових президентських виборах, можна організувати на кордоні Херсонської області і Криму, вважає голова Комітету виборців Олександр Черненко. Україна повинна забезпечити умови голосування для усіх своїх громадян, — сказав він в ефірі телеканалу БТБ.

“Треба розуміти, що громадяни України, які сьогодні проживають на окупованих територіях, також мають гарантоване конституцією виборче право, і тому держава має подбати про те, як його реалізувати. Очевидно, що на території АР Крим дільниці відкрити сьогодні неможливо, навіть в якихсь локальних місцях. Адже туди треба доправити бюлетені, створити комісії тощо. Крім того, не виключено, що навіть тим виборцям, які захочуть на ці дільниці прийти, будуть чинити перешкоди аж до фізичного насилля. А безпекою людей ризикувати не можна”, — сказав Черненко.

“На мою думку далеко не ідеальним, але принаймні таким, що можна реалізувати, є варіант, яким скористалися Грузія і Молдова під час організації голосування на окупованих територіях. А саме, ми можемо відкрити дільниці на прикордонних територіях з Кримом, у випадку України — це Херсонська область. Там можна організувати спеціальні дільниці для кримчан, передати туди дані Реєстру виборців тощо. Кримчани, які захочуть і знайдуть можливість дістатися до цих дільниць, зможуть там проголосувати. Але треба мати на увазі, що відстані там доволі великі. Бо це не Південна Осетія, де від Цхінвалі до Грузії лише 30 км. І тому там люди, в принципі, їхали і громадським і особистим транспортом. Тут же відстані набагато більші, плюс є вузькі перешийки, що з’єднують півострів з материком, блокпости. Все це дуже серйозно ускладнить процес голосування”, — повідомив експерт.

“Але сьогодні головне питання полягає не в тому, скільки кримчан захоче чи зможе проголосувати, а в тому, що держава Україна має забезпечити умови для цього голосування. Нехай екстраординарні та екзотичні, але вони мають бути. А скільки людей зможе скористатися такою можливістю, на це ми, на жаль, не можемо вплинути”, — підсумував Черненко.