КВУ оприлюднив прізвища “бідних” нардепів, котрі не посоромилися взяти державну компенсацію за житло

Компенсацію на житло в 2015 році отримували 119 народних депутатів, які задекларували в електронних деклараціях як мінімум 1 млн грн грошових активів, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Комітет виборців України.

“Експерти проекту “Дослівно” проаналізували декларації народних депутатів, які в минулому році отримували з бюджету кошти на оренду. З’ясувалося, що 119 з них задекларували в 12 розділі електронних декларації більше мільйона гривень (або еквівалент)”, – зазначено в повідомленні КВУ на офіційній сторінці в соцмережі Facebook у середу.

За інформацією Комітету виборців, десятка найбагатших депутатів, які отримували компенсації на житло є такою: 1. Вадим Нестеренко, 206 млн грн; 2. Олександр Вілкул, 190 млн грн; 3. Євген Геллер, 165 млн грн; 4. Руслан Демчак, 133 млн грн; 5. Євген Мураєв, 94 млн грн; 6. Борислав Розенблат, 94 млн грн; 7. Геннадій Чекіта, 90 млн грн; 8. Анатолій Денисенко, 85 млн грн; 9. Олександр Пресман, 71 млн грн; 10. Аркадій Корнацький, 57 млн грн.

Читайте також: Українські парламентарі скасували підвищення своїх зарплат з 1 листопада

“Деякі з заможних депутатів задекларували житло, яке належить їм або близьким родичам у київській приміській зоні. Наприклад, Євген Геллер написав, що є власником будинку у майже 1 тис. кв. м у передмісті Києва, у селищі Козин. Батько Руслана Демчака, згідно з декларацією народного депутата, є власником будинком 337 кв. м у селищі Крюківщина, розташованому в двох кілометрах від Київської окружної дороги. Наприклад, дружина народного депутата Михайла Добкіна, згідно з його декларацією, володіє двома квартирами в Києві. Втім, депутат також отримував компенсацію на житло”, – зазначено в повідомленні.

Голова Комітету виборців України Олексій Кошель наголосив, що після повноцінного старту електронного декларування потрібно переглянути систему депутатських компенсації. "Хоча повністю відмовлятися від неї теж не варто. Оскільки ми точно знаємо, що у парламенті є такі депутати, для яких ці гроші критично важливі", - зазначив О. Кошель.