Курс долара

Вибираючи місце, щоб обміняти валюту, кожен намагається знайти максимально вигідний і безпечний варіант. Ідеальний курс долара може запропонувати не кожна обмінна контора. Наступні поради допоможуть вам обрати ідеальне місце для обміну валюти.

Банк

Це самий надійний і безпечний варіант, тут ви гарантовано не натрапите на шахраїв або завищений курс валюти. Ви можете промоніторити курс в інтернеті, а потім вибрати банк, який підходить вам найкраще. Однак, не завжди в касі є необхідна сума, а на обмін вам може знадобитися чимало часу, особливо в «час пік». При обміні великих сум вам доведеться пред’явити документи.

Обмінник

Зазвичай обмінники валют належать банкам, тому там ви можете безпечно провести обмін за більш вигідним курсом, ніж у банку. Обмінники стягують комісію за свої послуги, але не завжди це оголошується відразу – відсотки за обмін включаються в загальну вартість, тому сума виходить більшою, ніж ви розраховуєте. Також ви не можете промоніторити курси обмінників – залишається лише їздити і вибирати найвигідніший на даний момент. При необхідності терміново обміняти гроші це не дуже зручно.

Банкомат

Мало хто знає, що деякі банкомати можуть видавати валюту. Звичайно це долари або євро. Зняти можна у відповідному банкоматі в будь-який час, навіть вночі. Обмінний курс в банкоматі такий же, як і в банку, якому він належить. Варто обережно поводитися під час таких маніпуляцій, адже поруч можуть перебувати злодії і шахраї, які спостерігають за вами. Ще одним недоліком є мала кількість таких банкоматів. На щастя, банки намагаються розташовувати валютні банкомати в захищених будівлях, війти куди можуть лише власники картки.

«Міняли»

Це самий ненадійний спосіб обмінювати валюту, хоча приватні обмінники можуть запропонувати дуже привабливий курс завдяки динамічності його зміни. Нерідко «міняли» обманюють клієнтів, видаючи фальшиві купюри або недостатню кількість грошей. Йти на такі ризики варто в тому випадку, якщо ви добре знаєте, у кого обмінюєте гроші.

Онлайн-обмінники

Сучасні обмінники можуть здійснювати операції онлайн. Це дуже зручно, адже звернутися можна в будь-який час, завжди працюють оператори і служба підтримки. Ви відразу ж знаєте все про курс, комісії та особливості конвертації. З недоліків цього методу варто наголосити на тому, що не всі онлайн-обмінники мають право працювати з великими сумами і необхідність попередньої реєстрації в онлайн-кабінеті, створення валютного гаманця.