Курс 1,8 гривні за 1 долар – другого вересня народилася гривня

Із другого по 16 вересня 1996 року в Україні була проведена грошова реформа. Відтоді національною валютою на теренах нашої держави стала гривня. На початках гривня була досить міцною. За американський долар тоді давали 1,8 гривні.

Така стабільно позитивна ситуація тривала лише два роки – до економічної кризи 1998 року. Одразу із 1,8 гривні курс скочив у понад два рази – до 5 гривень за долар. На той час ніхто й у страшному сні не міг уявити, що один долар вартуватиме як тепер – 27 гривень.

За одну гривню давали й 100 тисяч, тільки карбованців. У 1996 році курс гривні до карбованця, яким тоді послуговувалися, був 1: 100 000.

Щодо копійок, то їх назвати могли різаний та сотий. У Русі свого часу монети  мали назву "шаги". Але зупинилися на звичній назві «копійка». Вікіпедія розповідає, що під час монголо-татарської навали (з другої половини XIII століття) срібні гривні стали ділити, рубаючи їх навпіл. Так з'явилися рублі (від слова рубати, тобто обрубок гривні), які стали основною грошовою одиницею на українських землях в складі Великого князівства Московського, Московського Царства та Російської імперії аж до XX століття.