Курйози голосування у Тернополі: агітація, скарги, заслуги, виправдання

PA260032-nСамооборона Майдану Тернопільщини не є суб’єктом виборчого процесу, а здійснює охорону громадського порядку, наголосив комендант Самооборони Майдану в обласному центрі. Тож дії активістів начебто не суперечать закону, бо прямої агітації немає.

Але навіть політики з різних таборів у прес-клубі не погодилися із Юрієм Моргуном. Його позицію відразу розкритикували. Мовляв, так могла чинити будь-яка громадська організація, що не є суб’єктом виборчого процесу, на користь того чи іншого кандидата чи партії.

Читайте також. Тернопілля: одна жінка на дільниці померла, іншій – було погано, третя – розірвала бюлетень (Відео)

Нагадаємо, штаб самовисуванця Тараса Пастуха ще вранці зафіксував присутність на дільницях представників Самооборони Майдану Тернопільщини. Вони начебто не пред’являли посвідчень, натомість заходили просто на ДВК, залишали всюди наліпки із свою символікою.

Про це повідомив довірена особа Тараса Пастуха Андрій Романчук (на фото – прим.).

– Наші представники законно діяли як добровольче формування, яке займається охороною громадського порядку разом із МВС, – пояснював Юрій Моргун. – На тих наліпках, які представники Самооборони клеїли на дільницях є лише номери телефонів «гарячих ліній». Вказані сайти, куди можна звертатися, коли порушують правопорядок на дільниці.

Читайте також. Такої брудної виборчої кампанії на Тернопіллі не пам’ятають навіть політики із 20-річним стажем (Відео)

Ці аргументи найбільше обурили кандидата у нардепи Олексія Кайду. Він нагадав, що один із кандидатів на окрузі №163 (Тернопіль) весь час нагадував, що він йде у парламент під брендом Самооборони Майдану. У такому напрямі йшла вся агітація, тому наліпки є прямою агітацією за кандидата у день виборів. Тобто – вони протизаконні.

Опонент сперечатися, до речі, не став.

– Формально наліпка Самооборони Майдану не є агітацією, а не формально вона таки є прихованою агітацією, – визнала юрист Тернопільського осередку КВУ Тетяна Семусь.

Читайте також. “ОПОРА” пов’язує побиття спостерігача у Тернополі із його позицією щодо агітації без вихідних даних (Відео)

Натомість “уколов” свободівців Роман Заставний від “Фронту змін”. Він заперечив озвучену інформацію, що під час виборчої кампанії не застосовували адмінресурс. Нагадав про тик, який чинили на деяких голів комісій і представників партій у ДВК деякі голови РДА Тернопілля. Чоловік уточнив, що “всім відомо, до яких партій вони належать”. Присутній на засіданні керівник виборчої кампанії “Блоку Петра Порошенка” Ігор Побер натомість почав хвалити свою партію, бо, мовляв, без неї не відбувалося б 26 жовтня, такого “свято демократії”. Тобто заслугу про оголошення дочасних виборів до парламенту нардеп приписав… “УДАРу”.

Читайте також. КВУ на Тернопіллі зареєстрував більше порушень, ніж правоохоронці (Відео)

Представники штабу Тараса Пастуха також подали скаргу у ЦВК на агітацію у день виборів. Стосувалося це як наліпок, плакатів та іншого друкованого матеріалу, так і фото, розповсюджених прес-секретарем міського голови Катериною Калуш. Посадовій особі та ще й в день виборів закон категорично забороняє агітувати, однак вона виставила у соціальні мережі фото із бюлетенями, де чітко видно, за кого вона проголосувала.

До речі, цей допис прихильниця ВО «Свобода» незабаром видалила зі свого профілю.

Софія Левицька