Купівля нового одягу – розкіш для жителів окупованого Донецька (Фото)

Такі буденні речі, як купівля нового одягу – розкіш для жителів окупованого Донецька. Та що робити, коли взуття чи куртка вкрай необхідні? 

Про те, чи по кишені донеччанам оновлювати свій гардероб  – знає блогер Олег Катеринський.

Далі його текст про ціни на одяг у Донецьку у перекладі українською:

“З моменту припинення поставок українських товарів на тимчасово непідконтрольну територію Донецької області, жителі Донецька знову згадали що таке дефіцит, але найголовніше – донеччани практично позбавлені вибору. Все коштує однаково дорого, а шукати щось дешевше – безсенсова трата часу.

Читайте також: Студентка-донеччанка зняла зворушливий ролик про те, як мріє повернутися в український Донецьк (Відео)

Давайте порівняємо – середня зарплата в місті не перевищує 4600 рублів (По курсу НБУ 1470 грн), а, наприклад, зимова куртка в «Економ-маркеті для всієї родини» продається від 1600 до 5000 рублів.

Дешевая одежда в Донецке: в тренде «конфискат» и «сэконд-хэнды»

Але це ще не дорого, якщо порівнювати з українськими зарплатами і курсом, тільки в Донецьку нині свої «правила і закони» і курс рубля до гривні тут нікого не радує, хіба що «мінял» і обмінні пункти. У кого є робота, продовжує отримувати зарплату по відношенню 1 грн до 2 руб. Щасливчики, які отримують зарплату за курсом 2,6 в явній меншості. Обмінники як і раніше непохитні, їх курс на купівлю вашої гривні 2,65 рублів, тобто 265 рублів за 100 грн, Тоді як в Україні ви отримаєте 330 рублів за 100 грн.

Люди змушені економити на всьому. Приміром, щоб купити нову зимову куртку потрібно віддати мінімум половину середньої зарплати, а в більшості випадків і всю. Взуття теж «кусається» за місцевими мірками. В середньому, за черевики з дерматину або дешевої тканини, потрібно викласти від 1500 до 3000 рублів.

Дешевая одежда в Донецке: в тренде «конфискат» и «сэконд-хэнды»

Магазинів брендового молодіжного одягу, таких як «Colin's», «Pull and Bear» в місті вже давно немає, тому для молоді вибір не великий - або ринки з турецькими товарами, або магазини «конфіскату», які розплодилися у великій кількості, і в крайньому випадку - секонд -хенди. Товари в таких магазинах не славляться якістю, зате славилися цінами. Але сьогодні концепція змінилася, і такі магазини дружно включилися в цінову гонку.

Дешевая одежда в Донецке: в тренде «конфискат» и «сэконд-хэнды»

Навіть тут сьогодні далеко не весь одяг по кишені більшості донеччан. Ціна зимового взуття в нинішньому «Конфіскаті» варіюється від 1400 до 3000 рублів. Турецькі джинси обійдуться донеччанам в середньому в 1000-1400 рублів.

Дешевая одежда в Донецке: в тренде «конфискат» и «сэконд-хэнды»

Практично за ту ж суму джинси можна придбати і в «Економ-маркеті для всієї родини». Чоловічий светр або тепла жіноча кофта тут коштують в межах 1000-1300 рублів. Якщо говорити про більш теплі речі, то куртка-парка в «Економ-маркеті» може потягнути практично на всю середню зарплату - 3800 руб. На жаль, такі витрати не кожен донеччанин сьогодні може собі дозволити. Тому більшість шукає альтернативу у вигляді розпродажів і секонд-хендів. В основному в секонд-хендах роблять покупки люди середнього віку та пенсіонери, але зрідка зустрічається і молодь.

Дешевая одежда в Донецке: в тренде «конфискат» и «сэконд-хэнды»

Старий одяг в секонд-хендах може коштувати в два-три рази дешевше нового, але його стан залишає бажати кращого. Так, старий светр або пайта може обійтися жителю Донецька від 500 до 700 руб, штани або джинси від 300 до 650 рублів. Примітно те, що на вторинному ринку одягу продають навіть пуховики й дублянки, правда, ціни на них зовсім не для клієнтів секонд-хенду. У секонд-хендах часом влаштовують сезонні розпродажі, в період яких ціни на речі можуть опускатися навіть до 12 рублів за штуку, але тільки на ті шмотки, які явно залежалися на вітрині".