Кучма уточнив Мінські пропозиції України – повна версія брифінгу (Відео)

Фото - сайт Президента України
Фото – сайт Президента України

Зняття Україною блокади з самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” може бути лише при виконанні окупантами низки умов, а “не стріляти у відповідь” для українських військових означатиме не відповідати на провокативний вогонь бойовиків, який ті ведуть із цивільних об’єктів.

Про це заявив представник України у Тристоронній контактній групі в Мінську Леонід Кучма на спеціальній прес-конференції після повернення з Мінська, де за директивами Президента України Володимира Зеленського представив нові мирні ініціативи України.

Як запевнив Леонід Кучма на брифінгу, Україна ініціювала нові кроки, але їх мають ще обміркувати і в ОБСЄ, і в Росії, а тоді на наступній зустрічі в Мінську 19 червня приймати рішення.

"Рух має бути двостороннім", - сказав Кучма, підкресливши, що без згоди Росії на припинення вогню дієвий механізм перемир'я на Донбасі не може бути запроваджений, бо режим тиші порушуватиметься бойовиками, як і раніше.

Читайте також: Переговори у Мінську зрушили з «мертвої точки»? Україна висловила несподівану пропозицію (Відео)

Леонід Кучма уточнив, що фраза про заборону стріляти українським військовим була вирвана з контексту, а йдеться про ситуації, коли бійці ЗСУ не відповідатимуть на провокативні обстріли ворога, який бойовики ведуть з цивільних будівель. (Зрештою, так було і досі - бійці ЗСУ не відкривали вогонь у відповідь, коли є загроза поранити цивільних чи пошкодити важливий об'єкт, як от Донецька фільтрувальна станція - ред.)

Читайте також: «Вимагаю від президента Зеленського», — Порошенко різко зреагував на пропозицію України на переговорах у Мінську

Щодо зняття блокади з ОДЛО, то, заявив Леонід Кучма, такої блокади немає, а є рішення РНБО України про тимчасове припинення економічних зв'язків з окупованими територіями, і допоки окупанти не виконають умови, прописані в рішенні РНБО, економічні заходи Україна не зніме.

Читайте також: Луценко попередив Зеленського про кримінальну відповідальність через нову ініціативу України на переговорах у Мінську

Леонід Кучма наголосив, що Тристороння контактна група у Мінську для того і засідає, щоб три сторони, контактуючи, створили дієві механізми для передумов повного припинення вогню на Донбасі і зняття блокади.

Повна версія брифінгу - відео 5 канал