“Я санкціонував”, – Порошенко про операцію спецслужб України з затримання членів ПВК “Вагнера” (Відео)

Фото – скріншот з відео

Українські спецслужби справді готували спеціальну операцію з затримання членів російської приватної військової кампанії “Вагнера”, яких Україна підозрює у злочинах на Донбасі. Ця спецоперація через “витік інформації” була зірвана влітку 2020 року.

Про це заявив в інтерв’ю 5 каналу п’ятий президент України народний депутат Петро Порошенко.

“Наприкінці 18-го року тодішній верховний головнокомандувач Збройних сил України Петро Порошенко санкціонував проведення цієї операції”, – визнав Порошенко.

За його словами, операцію готували десятки фахівців українських спецслужб.

"Мали на меті притягнути і судити тих, хто причетний до збиття літака МН-17, і тих, хто причетний... до збиття Іл-76 з десантниками в луганському аеропорту", - пояснив мету спецоперації Порошенко.

П'ятий президент України ініціював створення у ВР тимчасової слідчої комісії, яка б з'ясувала всі обставини зриву цієї операції українських спецслужб влітку 2020 року.

"Ситуація з "вагнерівцями", вона є просто жахлива, просто здійснюється державна зрада... Я наголошую, що я не дам закрити, заговорити, оббрехати або вислизнути від відповідальності за скоєння злочину державної зради", - сказав Порошенко.

Читайте також: Спецоперація затримання у Білорусі членів ПВК Вагнера: серед них є зрадники України, які воювали за РФ на Донбасі (Відео)

Як повідомляла раніше ІА “7 Днів-Україна”, 29 липня 2020 року в Білорусі були затримані 33 члени російської приватної військової капанії "Вагнера", половина з яких раніше була помічена в діях проти України на окупованому Донбасі.

Читайте також: Білоруські ЗМІ показали вихідців з України серед затриманих найманців Путіна: що являє собою ПВК Вагнера (Відео)

Очільник Білорусі Олександр Лукашенко спершу пообіцяв передати затриманих "вагнерівців" Україні, однак невдовзі всі "вагнерівці" опинились у РФ.

Читайте також: “Це було б непогано”, – в РНБО України сказали, як діятимуть через затримання “вагнерівців” у Білорусі (Відео)

Українські ЗМІ з посиланням на поінформовані джерела почали писати, що Україна готувала спецоперацію із затримання "вагнерівців", яких затримали силовики Білорусі. Українські спецслужби офіційно це заперечували.

Чиатйте також: “Українська спецоперація” із затримання “вагнерівців”: всі подробиці скандалу (Відео)

Більше подробиць - у повній версії інтерв'ю п'ятого президента України Петра Порошенка 5 каналу.