Експерт пояснив, чому армія РФ рветься до Сєвєродонецька (Мапа, Відео)

Сергій Грабський

Російські війська з великими втратами понад 2 місяці безуспішно намагаються захопити Сєвєродонецьк і Лисичанськ виключно на догоду пропагандистам Кремля. З військової точки зору ці атаки російським підрозділам нічого, крім втрат, не дають.

Про це військовий експерт, полковник української армії у відставці Сергій Грабський заявив в ефірі Факти ICTV.

“З військової точки зору, якщо подивитися на карту, то сенсу в цьому особливого немає… Наступати на цій ділянці фронту не обов’язково. Тим більше, отримавши такі серйозні втрати, які вони отримували, отримують і будуть отримувати”, – сказав про безглуздість дій російських військ на Луганському фронті Сергій Грабський.

Він пояснив, що мета таких дій армії РФ має виключно політичні мотиви.

"Політична доцільність, як це виглядає з точки зору кремлівських керівників. Оточивши і захопивши Сєвєродонецьк і Лисичанськ, вони можуть заявити, що вся територія так званої ЛНР "звільнена". Тобто це можна буде подати як "перемогу"… Це можна буде обіграти в пропагандистському форматі. Як на мене, саме в цьому і полягає завдання росіян, які невпинно лізуть на той напрямок, намагаючись здобути бодай якусь "перемогу", - сказав Грабський.

Експерт наголосив, що захопити Сєвєродонецьк і Лисичанськ для російських військ - вкрай важке завдання навіть порівняно з Попасною.

"Це для них буде надзвичайно складна задача. У Попаснянській епопеї противник 2 місяці бився головою об опорні пункти українських військ. Фактично відразу за Попасною, перетворивши це місто на купу руїн, ворог вперся в наступний опорний пункт ЗСУ. Якщо говорити про Сєвєродонецьк і Лисичанськ, то тут ситуація ще гірша для РФ, тому що це не Попасна - там більший обсяг. І противник може зав’язнути дуже на довго, витративши і так свої вже досить обмежені сили та засоби", - сказав Сергій Грабський про глобальну безперспективність дій армії РФ на Луганському фронті.