Екс-політв’язень Кремля Роман Сущенко розповів, як його вербували спецслужби РФ (Відео)

Роман Сущенко під час перебування в російському полоні

Після незаконного затримання у Москві у вересні 2016 року українського журналіста Романа Сущенка спецслужби Росії намагались завербувати для роботи на РФ.

Про це екс-політ’язень Кремля Роман Сущенко розповів в інтерв’ю програми “Рандеву” на “5 каналі“.

Він зазначив, що поїхав до Мокви у сімейних справах задля допомоги дворідному брату, та опинився в руках російських “правоохоронців”, які відразу ж почали застосовувати до нього звичну для Росії процедуру тиску.

“Загалом це усталена технологія, яка гартувалася віками… Це створення такої психологічно жахливої атмосфери. Починають із несподіванки – створюють такий людський тиск, коли довкола тебе 15-16 людей у камуфляжі, всі в балаклавах, одні очі видно. Виходить один дідуган сивочолий, за ним стоїть камера і вони все це фільмують. І одразу звинувачують мене в тому, що я не робив. Одразу натягують на голову цей лантух і починають возити. Тобто створюється атмосфера такого психологічного страху, залякування, шоку”, – розповів Сущенко про своє затримання в Росії.

Далі, розповів український журналіст, тиск продовжувався і російські спецсліжби взялись схиляти його до співпраці.

“І буквально за кілька хвилин заходить інша людина – підполковник. Потім я дізнався його прізвище – Свиногуб. І він ставить конкретно цю пропозицію. Каже, ми вас підозрюємо в цьому, тому пропонуємо вам співпрацювати зі слідством. Далі цього я не пішов. Він запропонував співпрацю і чекав мою згоду. Що могло бути потім, я навіть не знаю, але можу уявити. Тобто моя фантазія чітко вибудовує якісь речі, які є неприйнятні для мене”, – сказав журналіст.

Роман Сущенко каже, що 3 роки у російській в’язниці дали йому розуміння, що і в таких умовах людина здатна боротись.

“Я зрозумів, що можливості людини – необмежені, як фізичні, так і розумові. Оскільки людина на місці не стоїть і вимушена в цих умовах розвиватися. Йдеться про гартування тіла, виховання сили волі, відкидання всіх чорних думок”, – сказав Сущенко.

Більше – у повній версії інтерв’ю Романа Сущенка 5 каналу.