Кремль висунув умови НАТО щодо України і оприлюднив проект нового договору РФ і США (Текст)

Фото – РИА Новости

НАТО має надалі не приймати в свої члени не тільки Україну, а й будь-яку іншу країну. З країн-членів НАТО у східній Європі Альянс має вивести війська.

Зокрема, такі вимоги передбачає проект нового договору Росії і НАТО та Росії і США, що їх оприлюднив сайт МЗС РФ.

Такі вимоги до НАТО і США Росія в опублікованих документах називає "гарантіями безпеки". Фактично ж у них Кремль домагається від НАТО і Заходу письмових гарантій про невступ України до НАТО.

Виписані Кремлем "Угоди про заходи забезпечення безпеки Росії та держав-членів Північноатлантичного договору" містять 9 статей.

"Учасники, які є державами-членами Організації Північноатлантичного договору, приймають зобов’язання, що виключають подальше розширення НАТО, в тому числі приєднання  України, а також інших держав", - сказано в 6-ій статті проекту договору.

"Учасники, які є державами-членами Організації Північноатлантичного договору, відмовляються від будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії. З метою виключення виникнення інцидентів Російська Федерація та Учасники, що є державами-членами Організації Північноатлантичного договору, не проводять військових навчань та інших заходів військової діяльності понад бригадний рівень у смузі узгодженої ширини та конфігурації з кожного боку від лінії кордону Російської Федерації та держав, що є з нею у військовому союзі, а також Учасників, які є державами-членами Організації Північноатлантичного договору", - заявляє 7-ма стаття проєкту Кремля.

Крім того, Москва вимагає від НАТО фактично перегляду заходів Альянсу з 1997 року.

"Російська Федерація та всі Учасники, які були станом на 27 травня 1997 року державами-членами Організації Північноатлантичного договору, відповідно, не розміщують свої збройні сили та озброєння на території всіх інших держав Європи на додаток до сил, розміщених на цій території станом на 27 травня 1997 року. У виняткових випадках, при виникненні ситуацій, пов'язаних із необхідністю нейтралізації загрози безпеці одного або кількох Учасників, такі розміщення можуть здійснюватися за згодою всіх Учасників", - написав Кремль у 4-ій статті проєкту нової угоди.

МЗС РФ заявило, що проекти двох нових угод уже відправило на розгляд НАТО і США.

Повний текст проєктів Кремля на сайті МЗС РФ:

Читайте також: “Якщо буде повномасштабна війна”, – Зеленський сказав, що чекає НАТО, якщо Україна не вистоїть проти нової агресії армії РФ (Відео)

Нагадаємо, в ході саміту Східноєвропейського партнерства за день до оприлюднення МЗС РФ вимог до НАТО і США, Генсек Північноатлантичного альянсу заявив, що Росія не має права впливати на Україну як суверенну державу в питанні її рішення  про вступ до НАТО, як і на рішення НАТО про прийом нових членів Альянсу.

Наголосимо також, що прагнення України стати членом НАТО закріплене в Конституції України.