“Кремль поки не досяг своєї мети”, – військовий експерт назвав справжній задум Путіна щодо України (Відео)

Микола Сунгуровський. Фото – “Апостроф”

Заява 22 квітня міністра оборони РФ про відкликання з-під кордонів України в місця постійної дислокації частини підрозділів армії Росії не означає завершення Кремлем ескалації конфлікту з Україною.

Про це заявив есперт Центру Разумкова Микола Сунгуровський в ефірі телеканалу “Дом“.

“Кремль поки не досяг своєї політичної мети”, – наголосив Сунгуровський.

На думку військового екперта, Москва не розраховувала, що Захід так одностайно і миттєво зреагує на скупчення військ РФ для військових навчань під кордонами України. Задум Путіна полягав у тому, щоб Україна залишилася в цій ситуації сам-на-сам з РФ і почала розсосереджувати свої війська, а Росія могла б обрати зручний момент для вторгнення на територію України.

"Важко сказати, які стратегічні плани переслідує РФ. Вона зараз з усіх боків обклала Україну в припущенні того, що ми зараз будемо під це розосереджувати свої війська, а РФ на якомусь головному напрямку створить перевагу і тут забезпечить бліцкриг — блискавичну операцію зі знищенням наших військ, з проривом на наші території. У цьому основний задум", - пояснив Микола Сунгуровський намір Росії щодо України.

Читайте також: Міністр оборони РФ назвав дату відведення військ Росії від кордонів України

Есперт Центру Разумкова вважає, що заява міністра оборони Росії про початок відведення 23 квітня частини армії РФ від кордонів України не означає, що Україні можна розслабитись і думати, що загроза минула.

"Я б не ризикнув сказати, що це кінець нинішньої ескалації, нагнітання військових м'язів на наших кордонах і в Криму. Нагадаю, що Росія закрила морську акваторію Чорного моря до 31 жовтня. Тобто ніхто не збирається послабляти ескалацію", - сказав Сунгуровський.

Експерт нагадав, що у вересні Росія запланувала проведення ще одних великих військових навчань, тому зараз від кордонів України відведе тільки ті подрозділи армії РФ, які не братимуть у часть у російсько-білоруських навчаннях "Захід-2021" восени.

Більше - у прямій мові експерта Центру Разумкова Миколи Сунгуровського в ефірі телеканалу "Дом".