Кремль оговтався і пропонує Зеленському уточнити формат переговорів по Донбасу

Сергій Лвров
Сергій Лвров

Після першої реакції на заяву Зеленського 8 липня, що пропозицію слід вивчити, через день Росія заявила, що готова розглянути пропозицію Президента України щодо залучення до переговорів про Донбас країн- підписантів “Будапештського меморандуму”, але ці пропозиції слід уточнити.

Пр оце заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

Лавров заявив, що хоч акцент і слід робити, на думку РФ, на двосторонніх переговорах, новий формат можливий.

“Цей формат, і “нормандський”, і “мінський”, схвалила Рада безпеки ООН, це є безпосереднім інструментом, який необхідно використовувати міжнародній спільноті. Інші пропозиції, напевно, мають право на існування. Але акцент треба робити на прямий діалог, це серцевина Мінських домовленостей”, – сказав Лавров журналістам за підсумками неформальної зустрічі ОБСЄ, уточнивши, що під час цієї зустрічі пропозиція президента України не обговорювалося.

Читайте також: «Давайте поговорим», — Зеленський екстрено звернувся до українців і Путіна (Відео)

Глава МЗС Росії також зазначив, що Президенту України, який зробив таку пропозицію через звернення в соцмережі, свої пропозиції щодо нового формату переговорів про Донбас треба конкретизувати.

"Ми готові розглядати конкретні пропозиції, які допомагатимуть виконувати резолюцію Ради безпеки, що затвердила Мінські домовленості, а не підміняти цю резолюцію і самі домовленості", - сказав Лавров.

Читайте також: Пропозиція Зеленського про переговори з Путіним у новому форматі застала Кремль зненацька

Як повідомляла ІА «7 Днів-Україна», 8 липня Президент України Володимир Зеленський зробив заяву через анонсований Росією телеміст з Україною під назвою «Треба поговорити».В олодимир Зеленський заявив, що якщо Путіну треба поговорити, то він пропонує Президенту Росії провести переговори в Мінську за участі представників Франції, Німеччини, Великобританії і США, щоб поговорити про те, «чий Крим» і «про тих, кого нема на Донбасі.