“Кремль не допустить її смерті”, – адвокат Надії Савченко

Надія Савченко впівоберта худа змучена крупно вертАдвокати української льтциці досі не мають жодних підтверджених документально відомостей про стан її здоров’я, а Надія Савченко сьогодін сьомий день на повному голодуванні.

Як припустив її адвокат Микола Полозов, Кремль усіма можливими способами підтримуватиме життя Надії Савченко.

Однак жодних даних про її стан здоров’я адвокати не мають.

“Ми вимагаємо від органів ФСВП негайної передачі результатів проведених аналізів і обстежень Надії Савченко її рідною, або адвокатам для отримання експертного висновку про стан її здоров’я”, – підкреслив адвокат.

Читайте також: Новини невтішні — з’явились відомості про стан здоров’я Надії Савченко

Ось що дослівно написав Микола Полозов:

"Консиліум лікарів відомчих ФСВП під керівництвом чиновниці ФСВП Ларіонової І. І. відрапортував, що здоров'я Надії Савченко задовільне і госпіталізації вона не потребує. Цій лукавій заяві є пояснення.

Після страхітливого п'ятничного аналізу крові, рівень в'язкості якої в чотири рази перевищував норму, у ФСВП схаменулися. Терміново відрядили лікарів та обладнання з Москви, умовили Надію на внутрішньовенне вливання глюкози та натрію хлориду в вени. Так, короткочасно подібна міра діє. Але хочу нагадати, що Савченко вже сьомий день на сухе голодування і внутрішньовенні вливання хоч і розріджують кров, не даючи утворенню тромбів, вони не заповнюють втрати організму. Особливо небезпечно припинення подібних процедур без виходу з голодування. Виникає ефект "рикошету", стан здоров'я може відразу погіршитися, ніж було до того.

Друга. Всю цю інформацію ми знаємо лише зі слів ФСВП. Ніяких документів, результатів аналізів, обстежень на руки Надії не дають, не видають їх рідним Савченко, її адвокатам, консулам України. Тобто ми повинні приймати на віру заяви властей держави, що викрав Надію Савченко з її країни, измывавшегося над нею майже два роки, не визнає в її відношенні імунітету, міжнародних норм, засудив її у фарсовому квазисудебном процесі на 22 роки на основі припущень і здогадів, держави, глава якого глумливо потішається, обговорюючи умови обміну заручників. Довіри лікарям ФСВП немає ніякого.

Третє. Надія неодноразово вимагала її медичного обстеження незалежною комісією медиків з України або з Німеччини. Тим більше, що рік тому вони обстежили Савченко, і немає ніяких перешкод для їх повторного приїзду, крім примхи і впертості Кремля. Вони могли підтвердити або спростувати заяви лікарів ФСВП. Могли б дати експертну оцінку аналізам і результатами обстеження Надії. Але на всіх рівнях державної влади Росії як українцям, так і німцям просто нічого не відповідають. Ні так, ні ні.

Є надія, що виходячи з меркантильних міркувань про вигоду, яку можна виторгувати за Савченко, Кремль не допустить її смерті. Виконавці розіб'ються вщент, але будуть підтримувати її основні медичні показники. Але якими методами і засобами? Яка це буде життя Надії Савченко до її звільнення?

Ми вимагаємо від органів ФСВП негайної передачі результатів проведених аналізів і обстежень Надії Савченко її рідною, або адвокатам для отримання експертного висновку про стан її здоров'я", - написав адвокат Надії Савченко Микола Полозов.