Кременець: сміттєву люстрацію суддів класифікують як хуліганство – шукають винних

КременецьЗа фактом неправомірних дій щодо суддів розпочато кримінальне провадження, повідомляє сайт «Досьє 102» сьогодні, 17 січня.

Кримінальне провадження за ст. 377 – «погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного», відкрили правоохоронці Тернопільщини.

Читайте також. Тернопілля: сміттєва люстрація по-кременецьки (Відео)

Нагадаємо, 16 січня близько 15.30 у приміщення кабінету судді Кременецького районного суду ввійшла група невідомих осіб у масках, які розпочали суперечку та словесно погрожували служителю Феміди.

- На місце події виїхала слідчо-оперативна група, - каже начальник Кременецького райвідділу міліції Володимир Галевич. - У ході перевірки вони встановили, що 16 січня на підставі поданого до Кременецької міськради повідомлення громадської організації “Народна рада” о 14 годині відбулася акція “Проти явного беззаконня та свавілля представників органів державної ради та силових структур”.

На акцію протесту, що відбувалася поблизу приміщення Кременецького районного суду, прийшли представники “Народної ради”, осередок партії “Правий сектор” і представники незалежного об’єднання профспілок “Трудова солідарність”.

Читайте також. У Кременці — пікет. Прокуратура — теж проти рішення суду щодо закриття справи проти екс-мера

Близько 70 учасників зібрання намагалися з’ясувати причини та обставини, які призвели до несправедливого, на їхню думку, рішення суду, а саме, звільнення від кримінальної відповідальності колишнього міського голови Почаєва за вчинення ним кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364 – «зловживання владою або службовим становищем» і ч. 1 ст. 366 – «службове підроблення».

Під час акції протесту група невідомих осіб увійшла в приміщення кабінету судді Кременецького райсуду. Після словесної перепалки вийшли разом з нею на вулицю та посадили її у сміттєвий бак. Запхали в бак і голову Кременецького суду.

Читайте також. Після розкриття афери у Почаєві Василь Облещук обіцяв взятися за «дерибан» землі у Тернополі (Відео)

У ході проведених заходів працівники Кременецького райвідділу встановили, що серед групи невідомих осіб перебував житель Кременця, який і вчинив протиправні дії щодо судді. Наразі встановлюють місце перебування чоловіка.

Подію правоохоронці внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального провадження, передбаченого ст. 296 ч. 2 Кримінального кодексу України – «хуліганство».

Софія Левицька