Кременеччина: як об’єднання в кооперативи забезпечує селян роботою (Відео)

полуницяПро перспективи розвитку сімейних ферм із вирощування полуниці йшлося під час «круглого столу» в рамках проекту «Розвиток полуничних кооперативів».

Такий уже кілька років впроваджують у Лосятині Кременецького району. Проект українсько-американський, тому підбивати перші підсумки роботи за півроку приїхали як американські партнери, так і  українські представники благодійного фонду «Добробут громад».

Читайте також. Кременеччина: безробітні допомагали при встановленні пам’ятника Герою “Небесної сотні”

Перші результати додали оптимізму, тому учасники обговорили  також можливості впровадження нового проекту з розвитку ягідних і молочних сімейних ферм. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Учасники зібрання переконують: переваги сімейного фермерства – очевидні: менша потреба вкладення капіталу, більше людей мають роботу, більша відповідальність, збереження села як осередку національної культури і державності, збереження навколишнього середовища. Інвестори забезпечують безкоштовне навчання, придбання саджанців, засобів захисту, плівки, систем крапельного зрошення і гарантують ринок збуту.

Читайте також. “Слід переображувати земне суспільство добрими та корисними справами”, – отець Василь Баглей (Фото)

Переваги сімейного фермерства уже відчули мешканці Лосятина на Кременеччині. За 5 місяців роботи полуничних кооперативів виділили і підготували земельні ділянки для посадки 10 га полуниці, встановили та налаштували  холодильне обладнання, придбали термо-вантажівки з вантажопідйомністю 5 тонн – для доставки полуниці на переробні підприємства.

Уже 90 сільських родин користувалися послугами кооперативів, 58 осіб отримали офіційне працевлаштування сезонної зайнятості, що дозволило їм отримати допомогу з безробіття протягом міжсезоння. Кожен з них заробив близько 3800 грн за сезон.

Іноземні інвестори готові працювати і далі. Проект має на меті допомогти принаймні 500 власникам особистих селянських господарств підвищити власні прибутки шляхом, об’єднавшись в сільськогосподарський обслуговуючий кооператив.