Кременеччина: на честь Героя “Небесної сотні” відкрили пам’ятник, спортзал і дитсадок

КапіносУ рідному селі Героя «Небесної сотні» Олександра Капіноса – Дунаїв Кременецького району 24 серпня відкрили пам’ятник земляку.

Нагадаємо, ще навесні представили проект цього монумента і обіцяли виготовити його до Дня Незалежності. Так і сталося. Фото з події у соціальних мережах поділилися соратники Олександра Капіноса.

Читайте також. Тернопіль: співчуття рідним і близьким Олександра Капіноса (текст інтерв’ю 2012 р.)

Спершу всі відбули Літургію у храмі Св. Димитрія. Згодом відбулася панахида на цвинтарі, біля могили Олександра Капіноса. В обідню пору настав час урочистого відкриття пам’ятника Герою «Небесної сотні». Опісля у селі відкрили спортивний зал і дитячий садок. Згодом місцеві та гості зібралися на вечір-спогад “Герої не вмирають…”.

Герой «Небесної сотні» помер 19 лютого від вибуху гранати поблизу Будинку профспілок. Над пам’ятником патріоту працювали троє митців: Микола, Тарас і Мар’ян Королі з Червонограду. Родина Олександра вирішила увічнити воїна Майдану з національним стягом і щитом у руках.

Читайте також. Тернопілля: на честь “Небесної сотні” – стели та пам’ятники (Фото)

– Олександр не міг жити як раб, тому постійно боровся за права українців, – згадує його брат Сергій Капінос, який також бував на Майдані. – Загинути на Майдані – найкраще, бо люди, які там померли, були на передовій. Таким людям не тільки пам’ятники ставити, а всі повинні бути вдячними, адже вони відстояли там інтереси свого народу.

Додамо, для Олександра Капіноса участь у Революції Гідності не була першим протестом. В акціах проти влади Януковича він брав участь давно. Зокрема, він був серед мітингувальників, які голодували на сходах «Українського дому» проти “мовного” закону у 2012 р.