Кременеччина: громада всім селом перейшла з Московського до Київського патріархату (Фото, Відео)

осн22Селяни з Лішні Кременецького району стали однією з трьох релігійних громад Тернопільщини, які більше не підпорядковуються попередньому церковному керівництву.

Таким чином люди підтримали хвилю переходу з Московського до Київського патріархату, яка прокотилася всією Україною.

Читайте також. Молодь у Тернополі закликали йти за Христом дорогою любові (Відео, Фото)

Ніхто зі старожилів села Лішня не може пояснити, як сталося, що у новозбудованій церкві, яку зводили усім селом, почав правити священик Української православної церкви Московського патріархату. Повернути храм у власність громади намагалися 23 роки. Останньою краплею стали події в Україні. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– Росія – що проти нас робить? Воює. І люди все одно добивалися української церкви. Батюшка казав, що навіть написано «Отче наш» по-українськи, – кажуть віряни.

Читайте також. Військові підуть молитися у Зарваницю під гаслом “Мир даю вам”

Мешканці села зібрали підписи і пішли до старости по ключі. Той спершу опирався, але ключ від храму таки віддав. Священика з Почаєва, який відмовився перейти під іншу юрисдикцію, замінив інший, якого у селі знають і поважають, адже цей духівник розбудував капличку на Джерелі святої Анни, де на молебні збиралося багато людей.

– У селі ми не мали змоги служити в цьому храмі, хоча була домовленість ще в 1994 році про почергове богослужіння. Але Московський патріархат нас не допускав у храм. Казали, що тут є приміщення старе, маєте бажання – можете там обладнати капличку. Навіть якщо відбувалися чи похорон, чи хрестини, ми це мусили здійснювати або тут, на порозі храму, або в хатах, – розповів протоієрей Андрій Любунь.

Читайте також. Тернопіль: в Архикатедрі виставили роботи Теодозія Будуйкевича – шукають покупців-благодійників

Для громади села перша літургія рідною мовою стала справжнім святом. Раніше, пригадують мешканці, на службу у церкву приходили кілька бабусь. Тепер храм – переповнений. Підтримати громаду села приїхали і люди з найближчих населених пунктів. Очолив літургію Архієпископ Тернопільський, Кременецкий і Бучацький Нестор (Писик).

– У такий відповідальний момент, коли громада зробила такий чіткий, рішучий крок, звичайно, як архієрей, я маю бути разом з людьми. Я щиро вірю, що наша молитва почута Господом і дасть цій громаді спокій, а іншим громадам – сміливість, щоб теж здійснити такий крок, – каже архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ Київського патріархату Нестор.