Кредитори спишуть Україні держборг у 3,8 млрд дол

Untitled-13_3Україна домовилася з основними кредиторами про списання 20% державного боргу – 3,8 млрд дол. Про це йдеться у документі про параметри угоди про реструктуризацію державного боргу. Передає РБК-Україна.

“Угода передбачає зменшення суверенного і гарантованого державного боргу на 20% і дозволяє негайно знизити борговий тягар на 3,6 млрд дол. (3,8 млрд дол., якщо таке зниження буде погоджено з гарантованим державою валютних боргів державних підприємств, а також за євробондами м. Київ)”,- йдеться в документі.

“Це ті 3,8 млрд доларів, які Україна не повинна повертати і зможе направити на фінансування найважливіших для держави напрямів соціальних видатків та національної оборони”, – пояснюється в документі.

Таким чином, комерційний борг України, а також гарантований державою і квазі-гарантований борг з близько 19,3 млрд дол. до близько 15,5 млрд дол.

“Це знижує співвідношення боргу до ВВП приблизно на 4,3% (по відношенню до прогнозованого ВВП України на кінець 2015 року, згідно з останніми погрозами МВФ). Це значно поліпшить платоспроможність країни та її платіжний баланс”, – йдеться в документі.

При цьому наголошується, що відсоткова ставка за боргами майже не змінилася, і буде становити в середньому 7,75% (на даний момент вона становить 7,22%).

“Строки погашення тієї частини боргу, що не буде списано, будуть перенесені з 2015-2023 років на 2019-2027 роки. Тобто Україна не буде сплачувати основну суму боргу до 2019 року”, – наголошується в тексті.