Кредит Світового Банку та Фонду чистих технологій – “Тернопільводоканал” модернізує водозабори та насосні станції

водоканалПроект модернізації системи водопостачання та водовідведення презентували у Тернополі сьогодні, 3 грудня.

Модернізувати систему водопостачання та водовідведення розпочнуть у нашому місті поетапно, починаючи з 2015 р.

Читайте також. Тернополян просять бути пильними – багато асенізаторів працюють нелегально (Відео)

На втілення цього проекту Світовий банк та Фонд чистих технологій надають кредит КП «Тернопільводоканал» – 36 688 998 дол. США із терміном погашення 20 та 18 років, відповідно.

За словами міського голови Сергія Надала, незважаючи на складну політичну та економічну ситуацію в Україні, все-таки вдалося розпочати реалізацію проекту, завдяки якому вода у кранах тернополян буде якіснішою за усіма показниками. Про це повідомляє сайт міської ради.

- Загалом реалізація Програми запланована на період з 2015-го до 2021 року та включає модернізацію та реконструкцію об'єктів водопровідно-каналізаційного господарства Тернополя із використанням сучасних технологій, - розповідає Сергій Надал. – Оцінюючи технічні можливості проведення робіт, ми готуємося у місті реалізувати цей проект за 3-4 роки.

Основні заходи, на які спрямують кошти, – будівництво фільтрувальної станції, мереж водопроводу, каналізації, заміну системи знезараження, реконструкцію системи електричного живлення і т. ін. Також реконструюють каналізаційні очисні споруди, модернізують водозабори та насосні станції.

Читайте також. До 20 числа кожного місяця тернополянам слід платити за воду та каналізацію (Відео)

- У рамках цього проекту також запланували оснащення засобами загальнобудинкового обліку у кількості 559 штук у багатоквартирних житлових будинках Тернополя, що забезпечить зменшення втрат води всередині будинків, - додає Сергій Надал. – Звичайно, також обладнають лабораторію питної води, що забезпечить реалізацію вимог Директив Європейського Союзу щодо належного контролю за якістю питної води та стічних вод.

Директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма розповідає, що на підприємстві із проектом співпрацюють фахівці, які проходять спеціальні навчання від Світового Банку. Уже напрацьовані технічні завдання, розроблена тендерна документація.

Читайте також. Через кіоски на ринку Тернопіль може захлинутися каналізаційними стоками (Відео)

- Гроші, виділені Світовим Банком, не будуть потрапляти на рахунки підприємства, - розповідає Володимир Кузьма. – Світовий банк буде перераховувати гроші Міністерству фінансів, а вони вже будуть сплачувати за закуплене обладнання чи виконані роботи. Зазначу, що гарантом повернення кредитних коштів виступали Міністерство фінансів та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Софія Левицька