Креативні ідеї до Дня вишиванки у містечку на Тернопільщині

Фото Валентини Семеняк
Фото Валентини Семеняк

“На початку року пощастило мені відвідати Збараж.

Прямуючи від автостанції до центру, ще здалеку побачила барвистий місток через річку Гнізну. Коли ж підійшла впритул, то була дуже здивована, бо це не був майстерний розпис якогось пензляра, як мені спершу подумалось. Вишивані візерунки виклав хтось і прикріпив з різнокольорових пластикових корків. Краса неймовірна! Вище вулицею стояв ряд дерев у… мережених «диво-спідничках». Оскільки була обмежена в часі, то й не поцікавилась авторством того дива. Згадала аж зараз, розглядаючи архівні світлини.

Галина Михальська, яка керує гуртком художньо-естетичного напряму у Збаразькому будинку дитячої та юнацької творчості, якось побачила на стіні будинку збаражчанки Ольги Василівни Пазюк, що по вулиці Грушевського, викладене з кольорових корків вишиття.

Screenshot_2020-05-21 Вишиваний міст сяє барвистим орнаментом(1)Саме тоді й закралась думка, зробити щось подібне, але масштабніше – для міста. Ідеєю поділилась з дітками, вони радо підтримали. Залишалось узгодити з очільником міста. Роман Полікровський погодився, лиш попросив принести малюнок, щоб знати, скільки потрібно для даної справи дощок і цвяхів. Незабаром у всіх місцевих школах поставили контейнери для збору корків.- Розповідала всім своїм знайомим, ставили коробки у магазинах, виставили оголошення на ФБ і робота закипіла. З дітьми стирали написи на корках, сортували за кольорами. Торік до Дня вишиванки встигли зробити тільки одну частину моста.

Фото Валентини Семеняк
Фото Валентини Семеняк

А вже до Дня Незалежності – й другу: «Корок до корка разом збираємо, Збараж і чистимо, і прикрашаємо». Проєкт тривав 9 місяців, протягом яких було зібрано і використано 10 656 корків від пластикових пляшок. Разом з гуртківцями створили 48 дощечок з вишиваними орнаментами, якими й прикрасили міст біля парку Бурляя.