Кравчук: окупований РФ Донбас на грані катастрофи. Повна версія засідання Радбезу ООН до річниці Мінських угод (Відео)

“Росія демонструє неповагу до норм і принципів міжнародного права”, – так охарактеризував поведінку країни-агресора через 6 років дії Мінських угод глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

Про це він заявив під час онлайн-засідання Ради безпеки ООН, спеціально скликаному з нагоди 6-річниці підписання в лютому 2015 року Мінських угод про врегулювання ситуації на Донбасі.

В ході цього засідання Радбезу ООН Леонід Кравчук повідомив, які заходи на виконання Мінських домовленостей вжила Україна. Глава української делегації у ТКГ наголосив, що втіленню рішень для досягнення миру на Донбасі перешкоджає Росія.

“Фактично Російська Федерація перетворила окремі райони Донецької та Луганської областей, а також Крим на свій крупний військовий форпост”, – заявив Леонід Кравчук.

Він наголосив, що Росія через окуповані ділянки українського кордону не припиняє направляти в ці окуповані українські регіони своїх військових і зброю.

Леонід Кравчук заявив Радбезу ООН, що через дії РФ Донбасу загрожує й ядерна небезпека, оскільки російських окупанти припинили відводити воду з затопленої шахти “Юнком”, де в 1979 році був ядерний вибух. Тепер же через бездіяльність окупантів радіоактивні води з шахти потрапляють у ґрунтові води окупованого Донбасу, а РФ перешкоджає контролю МАГАТЕ за цим об’єктом.

“Донбас перебуває на межі екологічної катастрофи”, – наголосив Леонід Кравчук.

У ході засідання Радбезу ООН Україну підтримали представники США, Великобританії та інших країн. Росія в традиційному для себе стилі звинуватила в невиконання Мінських угод Україну.

За підсумками засідання Ради безпеки ООН була ухвалена спільна декларація, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Euractiv.

“Застосовуючи силу проти територіальної цілісності та суверенітету України, Росія явно порушує основні принципи міжнародного права”, – сказано в декларації.

Повна версія засідання Ради безпеки ООН до 6-ї річниці підписання Мінських угод – у відео прямої трансляції “in time Ukraine

Виступ Леоніда Кравчука на відно з 1 год 49 хв 40 сек.