Кравчук сказав, що було б, якби Україна погодилась виконувати вимоги Росії щодо Донбасу (Відео)

Вимоги Росії про проведення виборів на окупованому Донбасі до виведення звідти російських військ суперечать логіці і заведуть у глухий кут процес мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це заявив глава української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в інтерв’ю “Громадському”.

“Раптом би вибори призначили в такому форматі, як хочуть Росія і ОРДЛО – спочатку вибори, а потім кордон. Запрошують на вибори спостерігачів. Спостерігачі ставлять запитання: а хто має забезпечити там їхню безпеку?”- сказав Леонід Кравчук.

Він підкреслив, що самопроголошені "ДНР" і "ЛНР" не визнані навіть Росією, тому не можуть бути тими, хто забезпечить безпеку міжнародним спостерігачам. Так само цього не зробить і Росія, яка заявляє, що "їх там немає". Україна ж не зможе забезпечити безпеку виборів, бо не має доступу до цих окупованих територій Донбасу. У підсумку, наголосив Кравчук, результати цих виборів жодна міжнародна організація не визнала б.

"Таким чином ми доводимо: це - нереально. Не тому, що ми хочемо чи не хочемо, це нереально спочатку вибори, потім кордон", - наголосив на тупикових вимогах Росії Кравчук.

Читайте також: Кравчук розповів про план України з терміном закінчення війни на Донбасі і датою виборів

Ленід Кравчук підкреслив, що Україна внесла у Мінський процес свій план поетапного врегулювання ситуації на Донбасі, за яким до початку ннаступного року оз окупованого Донбасу виводяться окупаційні війська, а навесні на звільнених українських територіях проводяться вибори.

"Ми спочатку підготуємо умови (це найперше і найнеобхідніше), а потім будемо говорити про вибори", - наголосив на вимогах України у Мінському процесі глава українського представництва у ТКГ Леонід Кравчук.

Читайте також: Тристороння контактна група взяла за основу план України щодо Донбасу

Більше подробиць - у повній версії інтерв'ю Леоніда Кравчука "Громадському".