Краще українська в’язниця – утримувані відмовляються від обміну і повернення на окупований Донбас

тюрма-тінь чоловіка за гратамиЗ усіх опитаних, хто є в списках на обмін з Л/ДНР і хто перебуває в Україні за гратами, лише 5% погодились бути поверненими на окуповані території Донбасу.

Про таку статистику повідомила в коментарі Громадському Уповноважена ВР з прав людини.

Валерія Лутковська розповіла, що робочі групи, які складалися з представників офісу Уповновоженого, наглядачів ОБСЄ та співробітників СБУ проводили опитування тих, хто є в списках на обмін утримуваних. До складу робочих груп входили також представниці самопроголошених “ДНР” та “ЛНР” – це були матері та дружини тих, хто утримується в українських тюрмах.

Опитування утримуваних, в тому числі відповіді на запитання чи хочуть вони повертатися на непідконтрольну територію, фіксували на відео в якості доказів прозорої та непримусової відповіді.

За інформацією представника робочої групи, 5% опитаних погодилися на передачу в рамках обміну на непідконтрольну територію.

"Наразі залишається питання щодо 159 прізвищ тих осіб, які є в списках, але вже перебувають на волі – як верифікувати їх — поки що незрозуміло. Якщо люди на волі і не хочуть їхати на окуповану територію, то результат очевидний", — каже Лутковська.

Валерія Лутковська заявила, що перший етап верифікації списків утримуваних осіб українська сторона завершила і на наступній зустрічі у Мінську це буде розгладати Тристороння контактна група.